Szydło: Podwyżka kwoty wolnej rozłożona w czasie - najpierw dla osób o najniższych zarobkach

31.03.2016, 07:51; Aktualizacja: 31.03.2016, 08:08
Premier Beata Szydło

Premier Beata Szydłoźródło: PAP
autor zdjęcia: Darek Delmanowicz

Rząd rozłoży w czasie podwyżkę kwoty wolnej od podatku. Najpierw kwota zostanie podwyższona dla osób o najniższych zarobkach - zapowiedziała premier Beata Szydło w Programie I PR.
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (44)

  • emerytka(2016-04-04 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    Pracowałam 45 lat, często w nadgodzinach, kilka lat na półtora etatu. Wychowałam 2 dzieci (ukończyły studia, pracują) bo na więcej nie było mnie stać. Od moich zarobków płaciłam podatki i składki ZUS. Dziś pobieram emeryturę 2810 zł brutto i nadal płacę podatek od wypracowanej swoimi składkami i latami pracy emerytury. Pewnie należę do tej grupy krezusów które nie doczekają podwyżki kwoty wolnej od podatki. Będę raczej nadal współutrzymywała dobrze rozmnażającą się patologię, której nie opłaci się uczciwie zarabiać na swoje utrzymanie, bo tak chcą współcześni Janosikowie.

    Odpowiedz
  • Puk puk(2016-04-03 23:14) Zgłoś naruszenie 102

    Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej Art. 32. 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • berek(2016-04-03 15:42) Zgłoś naruszenie 122

    Pewnie, a reszta niech sobie żyły wypruwa i łoży na cudze bachory, bo ich rodzice byli zbyt leniwi w młodym wieku i zamiast się uczyć, to woleli się bawić, a teraz co? Tylko robota za minimalne wynagrodzenie. To jeszcze dostaną wyższą kwotę wolną od podatku. Pewnie, dotujmy najsłabszych bez opamiętania. Mi w znalezieniu w miarę dobrej pracy z perspektywami na przyszłość nie pomógł nikt, nie mam żadnych koneksji i nigdy nie chciałem z nich korzystać, gardzę takim podejściem, ale strasznie dużo kosztowało mnie to, gdzie teraz jestem. Mnóstwo lat spędzonych na nauce, których nikt mi nie odda. Wnioski teraz muszę wysnuć takie, że trzeba było chlać, łazić na durne imprezy i stronić od literatury innej niż program telewizyjny. Wkrótce państwo nie będzie miało na 500 plus, to w jakiś sposób znowu obciąży lepiej sytuowanych. Drodzy młodsi koledzy - nic nie róbcie, nie doskonalcie, nie warto, bo wcześniej czy później ktoś wam to wszystko i tak zniszczy.

    Odpowiedz
  • wojtek(2016-04-02 11:20) Zgłoś naruszenie 182

    "rozłożona w czasie", hm a w trakcie wyborów jakoś nic o tym nikt z pislamu nie mówił. Są pieniądze, są, damy radę, a teraz "rozkładają w czasie".

    Odpowiedz
  • filozof(2016-04-02 10:27) Zgłoś naruszenie 30

    " Ruch jest wszystkim,cel jest niczym"

    Odpowiedz
  • effik(2016-04-02 09:33) Zgłoś naruszenie 141

    Różnicowanie kwoty wolnej w zależności od dochodów zaprzecza jej istocie i jest bezsensowne. To tylko produkcja biurokracji i komplikowanie i tak już beznadziejnie skomplikowanego systemu. Dokładnie taki sam efekt można osiągnąć poprzez jednakową kwotę wolną i podwyższenie stawki podatku (najlepiej jednej) dla dochodów ponad kwotę wolną.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rolex(2016-04-02 07:53) Zgłoś naruszenie 124

    Kłamczucha kłamczucha kłamczuch,kłamczucha jak cały jej zakłamany , PiS , o jak was nie nawidzę ,za wasze podstępliwe, nieuczciwe , łamiące prawo postępowanie, jesteście partia typowo bolszewicką a moze nawet i gorzej

    Odpowiedz
  • psps(2016-04-01 19:18) Zgłoś naruszenie 64

    500+ jest dobre. Ale jak dziecko choruje to rodzicu martw się sam. Lekarze (przysięgali) mają to w d-pie. Beznadziejne i nieodpowiedzialne leczenie kosztuje rodzica krocie. Czekam na pomoc państwa opiece nad dzieckiem. To jest tak jak z prezentami na święta. Najłatwiej dać pieniądze.

    Odpowiedz
  • Kuba(2016-04-01 12:18) Zgłoś naruszenie 156

    Oficjalnie mam najnizszy zarobek - pracuje na czarno-pozdrawiam frajerów.

    Odpowiedz
  • hlyug(2016-04-01 09:18) Zgłoś naruszenie 245

    Kolejne kłamstwa - miało być od razu. Gdzie te setki ustaw? Dno

    Odpowiedz
  • kaja(2016-04-01 07:25) Zgłoś naruszenie 404

    Kwota wolna musi byc równa dla wszystkich bo inaczej będzie to niezgodne z konstytucją, co ten rząd wyprawia to nawet dziecko się dziwi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kłamali, Kłamią ... i NADAL BEDA KŁAMAĆ.(2016-03-31 21:20) Zgłoś naruszenie 337

    " GRUSZKI na wierzbie PIS" .... jakoś latoś obrodziły. To nic, ze ... same SPADY PIS. "CIEMNY LUD" (określenie prezesa Telewizji Publicznej PIS) ... i tak to kupi

    Odpowiedz
  • dobra zmiana(2016-03-31 20:22) Zgłoś naruszenie 96

    TO EMERYCKIE KREZUSY -DOCHÓD POWYŻEJ 2000ZŁ. BRUTTO-MUSICIE POCZEKAĆ.

    Odpowiedz
  • młodzież(2016-03-31 18:09) Zgłoś naruszenie 374

    do ja. ,,robienie dzieci,,jest bardzo wskazane ale dla rodzin wydolnych finansowo i wychowawczo.Ci co żyją na koszt społeczeństwa nie powinni się rozmnażać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • krol(2016-03-31 17:06) Zgłoś naruszenie 1735

    Najważniejsze to rozliczyć 8 lat afer,przekretów i złodziejstwa,a pieniądze się znajdą na wszystko ze skonfiskowanych majątków i kont bankowych złodziei

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • adam(2016-03-31 17:03) Zgłoś naruszenie 1833

    Pani premier,mój dochód to 2900 netto,zony 3000zł,rata frankowa-2400zł,rata kredytu konsumpcyjnego 850 zł. Utrzymanie się przy zyciu-minimum + córka na studiach w Warszawie. Ja jestem bogaczem,ćzy idiota,który uwierzył w PIS ?

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • no tak(2016-03-31 15:57) Zgłoś naruszenie 155

    Stasek co mógłbyś zrobić dla tej Prawej i Sprawiedliwej Polski ? Kupę !

    Odpowiedz
  • EU(2016-03-31 15:31) Zgłoś naruszenie 4724

    To Pani premier nie wiedziała ,że to musi trwać ? Obietnice wyborcze , a teraz rząd wycofuje się ze wszystkich obietnic w określonym czasie. Pani premier i Pan prezydent Duda , powinni powiedzieć prawdę przed wyborami,wówczas byliby w opozycji.

    Odpowiedz
  • polska patologia(2016-03-31 10:10) Zgłoś naruszenie 7011

    no tak, za pracę nic się nie należy, wystarczy leżeć i robić dzieci, wtedy za darmo dają dużo więcej jak te 1200 zł za pracę, zgroza,żeby ludźmi pracy tak pomiatać. To zamiast tych 500 zł za leżenie trzeba było przeznaczyć na dodatki dla mało zarabiających.

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Ten starszy brat(2016-03-31 09:59) Zgłoś naruszenie 526

    O najniższych czyli o jakich?? Może rząd mi w końcu powie przy jakim pułapie zarobków jestem biedny a przy jakich bogaty, bo idąc tokiem programu 500+ wystarczy, że mąż i żona zarabiają 1850 zł brutto minimalnej krajowej i są za bogaci, żeby dostać choćby 100 zł na 1 dziecko, więc może przyjąć że o najniższych zarobkach to 800 zł na osobę w rodzinie?? Czekam na propozycje

    Odpowiedz