statystyki

Przedsiębiorcy o podatku od handlu: Trzy stawki sprzyjają doradcom podatkowym

26.01.2016, 10:45; Aktualizacja: 31.01.2016, 11:29
podatki pieniądze

Według Ministerstwa Finansów, nowy podatek ma mieć trzy stawki.źródło: ShutterStock

Część przedsiębiorców krytykuje założenia podatku od handlu. Ministerstwo finansów proponuje trzy stawki daniny - w zależności od przychodów czy dni, w których dokonuje się sprzedaż.

Reklama


Reklama


Szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak uważa, że po raz kolejny ministerialni urzędnicy nie posłuchali przedstawicieli zainteresowanych. Rozmówca IAR spodziewa się, że firmy chcąc uniknąć lub obniżyć opodatkowanie mogą na przykład dzielić się na mniejsze podmioty. Jego zdaniem skomplikowany podatek sprzyja nie przedsiębiorcom, ale doradcom podatkowym.

Analityk Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Jakub Bińkowski wskazuje, że danina nałożona na sektor handlowy powinna być jak najprostsza. Niskie zobowiązanie powodowałoby, że unikanie jego płacenia byłoby nieopłacalne. Jedna stawka podatku uniemożliwiłaby tak zwaną optymalizację podatkową, prowadzącą to zapłaty niższej daniny.

Według Ministerstwa Finansów, nowy podatek ma mieć trzy stawki. Dla podatników, których przychód nie przekroczy 300 milionów złotych miesięcznie, stawka wyniesie 0,7 procent, dla tych, których przychód przekroczy 300 milionów - 1,3 procent, a od przychodów uzyskanych ze sprzedaży prowadzonej w soboty, niedziele i inne dni wolne od pracy - 1,9 procent.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

  • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2016-01-27 10:01) Odpowiedz 32

    -- miesięczny przychód - 300 000 000! I oni do tej pory nie płacili podatków wykazując czasami nawet straty!. Jak to się dzieje? Przecież marże w sklepach wynoszą nawet 60% i więcej.

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • Grzegorz (2016-01-26 16:32) Odpowiedz 20

    Hmm to więcej zarobią niż sam zarabiam XD

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama