statystyki

Wzrosną ceny ubezpieczeń komunikacyjnych. Winne nowe podatki

26.12.2015, 15:30
stłuczka-wypadek-zdarzenie drogowe

Tak zwany podatek Religi obowiązywał pod od 1 października 2007 do końca 2008 rokuźródło: ShutterStock

Kierowcy w przyszłym roku muszą liczyć się z droższymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Dlaczego? Kończy się wojna cenowa między ubezpieczycielami. Branża przerzuci też na klientów koszty nowych podatków.

Reklama


Reklama


Wiceminister zdrowia, Piotr Gryza tuż przed świętami zapowiedział w Sejmie, że jego resort pracuje nad nowym podatkiem. Resort chce powrócić do pomysłu profesora Zbigniewa Religi i obłożyć składkę na OC podatkiem. Wiceminister Gryza powiedział, że pieniądze te mogą być przeznaczone na świadczenia związane z leczeniem osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

Analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń, Marcin Tarczyński podkreśla, że składki ubezpieczeniowe i tak pójdą w górę. Według niego ubezpieczenia komunikacyjne przynoszą instytucjom finansowym coraz większe straty. Winna jest między innymi walka cenowa między ubezpieczycielami. Rozmówca IAR prognozuje, że ceny ubezpieczeń komunikacyjnych pójdą w górę.

Tak zwany podatek Religi obowiązywał pod od 1 października 2007 do końca 2008 roku. Po tym, jak okazał się nieefektywny zrezygnowano z niego. Jego stawka wynosiła 12 procent ubezpieczenia OC.

Ubezpieczyciele będą też obciążeni podatkiem bankowym.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

  • Matematyk(2015-12-26 18:34) Odpowiedz 22

    Ja wiem ,wg autora paszkwilu powyzszego winny jest PIS. Tylko że podatki to 20% ceny ,ich wzrost to 1 moze 2% z 20% -no to dlaczego gamoniu ubezpieczenia wzrosly o od sumy TOP az 30%?

    Pokaż odpowiedzi (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama