statystyki

Loteria paragonowa: Ministerstwo Finansów daje ople za paragony

autor: Grzegorz Osiecki01.10.2015, 07:29; Aktualizacja: 09.10.2015, 19:29
Izabela Leszczyna

Izabela Leszczynaźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: mat prasowe

Izabela Leszczyna, wiceszefowa resortu finansów: Każdy z nas jest uczestnikiem obrotu gospodarczego. Jeśli nie dostajemy paragonu, nie mamy pewności, że VAT został opłacony i jako podatek będzie służyć dobru wspólnemu

Reklama


Kiedy pierwsza wygrana w loterii paragonowej?

Loteria rusza 1 października i każdy, kto skończył 18 lat, może zarejestrować paragony na stronie internetowej LoteriaParagonowa.gov.pl. Raz w miesiącu będzie losowanie na żywo, transmitowane w TVP Regionalnej. Pierwsze odbędzie się 16 listopada. Losowanie dodatkowe będzie w internecie.

Co można wygrać?

Raz w miesiącu to będzie opel astra, a raz na kwartał losowana będzie dodatkowa nagroda specjalna – opel insignia. Losowania miesięczne będą dotyczyły wszystkich paragonów, natomiast co kwartał będą się liczyły jedynie paragony z danej branży usług. Od października do grudnia premiowana będzie branża fryzjerska i kosmetyczna. Dodatkowo pod koniec każdego miesiąca będzie losowanie nagród pocieszenia – iPodów i laptopów.

Jak wziąć udział w losowaniu?

Wystarczy wejść na stronę loterii i przepisać dane z paragonu: numer kasy fiskalnej, NIP przedsiębiorcy, datę sprzedaży, kolejny numer wydruku, kwotę sprzedaży. Podajemy jeszcze e-mail i numer telefonu. Konto utworzy się automatycznie przy pierwszej rejestracji paragonu. Na e-mail przyjdzie hasło, za pomocą którego logujemy się na stronie. Paragon wchodzi do puli losowania.

Jakiego zainteresowania się spodziewacie?

Dużego. Liczę, że ludzie będą chcieli brać udział w loterii. Mamy przykłady ze Słowacji i z Portugalii, gdzie zainteresowanie było bardzo duże. Naszym głównym celem jest edukacja, więc zależy nam na tym, żeby jak najwięcej osób usłyszało o Narodowej Loterii Paragonowej. Chcemy uświadomić Polakom, że każdy z nas jest ważnym uczestnikiem obrotu gospodarczego. Jeśli nie dostajemy paragonu, nie mamy pewności, że VAT od towaru czy usługi został opłacony i jako podatek będzie służyć dobru wspólnemu. Myślę, że nawet gdyby Polacy nie zaczęli masowo rejestrować paragonów na naszej stronie, to już sam fakt dyskusji na temat loterii spowoduje wzrost świadomości o wpływach z podatków, budżecie państwa, uczciwej konkurencji, a na tym nam zależy najbardziej.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • halcia(2015-10-10 19:08) Zgłoś naruszenie 11

    A wiecie że po zapisaniu paragonu ubywa kasy z telefonu ha dałam sie złapać

    Odpowiedz
  • auto-lotto(2015-10-02 16:33) Zgłoś naruszenie 00

    Miejmy nadzieję, że nie wszystkie fury wygrają pracownicy ministerstwa...

    Odpowiedz
  • dziadek(2015-10-01 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    moim zdaniem to puder dla pokazania, że się starają. Gnębić za 4 grosze punkt ksero i babcię z pietruszką na chodniku, a firmom z pochodzeniem właściwym odpuszczać. Do dużych strach wejść, bo albo się boja albo są za słabi by cokolwiek znaleźć. Uwierzę w dobre chęci gdy zobaczę ścignięcie za kolacyjki z ośmiorniczką na koszt nas wszystkich, jak zobaczę ścignięcie za rozliczenie kosztów przejazdu samochodem 500 km dziennie w mieście pomiędzy spotkaniami

    Odpowiedz
  • wujek(2015-10-01 20:11) Zgłoś naruszenie 00

    jak zwykle chca dobrze a wychodzi jak zwykle.. strona nie działa.. ito III RP w wydaniu PO

    Odpowiedz
  • hahaha(2015-10-02 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Zadnemu dobru wspólnemu!

    --tylko pójdzie na splate stadionowych długow pierwszego kibola RP Tuska.

    Odpowiedz
  • maria(2015-10-04 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    Nie nagrody posiadaczom paragonow tylko wiecej kontroli nie zapowiadanych najlepiej wymieniac sie pracownikami z US z innych miast gdzie sprzedawcy nie znaja ich i odwrotnie.

    Odpowiedz
  • fg(2015-10-03 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    za paragon płacisz podatek
    nagrody z podatków
    za wygraną płacisz podatek

    normalnie ja Robin Hood

    Odpowiedz
  • nairam(2015-10-04 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    Wygląda na to, że strona zaczęła zaczęła działać i potwierdzenia zaczęły spływać na bieżąco a nie z dobowym opóźnieniem.

    Odpowiedz
  • J.(2015-10-01 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    Paragonowe LOTTO albo napisz donos. To dopiero Ministerstwo. Tylko dlaczego w nazwie ma słowo "Finansów"?!

    Odpowiedz
  • Irena anna(2015-10-04 16:00) Zgłoś naruszenie 00

    Podobno paragon trzeba trzymać w zamrażarce gdyż w przeciwnym razie szybko wyblaknie.

    Odpowiedz
  • skoczek(2015-10-01 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    pięknie tylko że ta strona w internecie , chodzi jak muł , pewnie jest dostępna tylko dla wybrańców

    Odpowiedz
  • nairam(2015-10-01 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    Strona działa jak muł. Po zarejestrowaniu pierwszego paragonu wyświetliło się hasło którego nie zapisałem, bo liczyłem, że prześlą na mój adres mailowy co okazało się nieprawdą. Szkoda czasu bo przekrętasy chyba dorwały się do kolejnej loterii, ręce opadają.

    Odpowiedz
  • teodora(2015-10-11 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z borsukiem. Wszyscy wiedzą, gdzie leży szara strefa. Po co ta loteria ? Zabawa raczej średnia, jeśli nie można się zarejestrować. U mnie wyskakuje info, że : nie można nawiązać połączenia, ponieważ ta witryna używa protokołu, który nie jest obsługiwany. Natomiast w telewizji co kilka minut oglądam reklamy loterii paragonowej ! ! Ile to kosztuje ? Czy już nie ma na co wydawać naszych podatków ? ? Kto zgarnie nagrody ?

    Odpowiedz
  • dora(2015-10-12 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    TA strona nie działa!!! I cisza na ten temat!!!

    Odpowiedz
  • borsuk(2015-10-07 22:31) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma nic przeciwko loterii, fajna zabawa, ale skoro ministerstwo finansów samo wskazuje "premiowane branże" to znaczy, że doskonale wie gdzie szara strefa jest największa. Więc może po prostu czas się za te branże wziąć, wysłać kontrolerów z uks i przestać płakać, że straty z tytułu nieodprowadzonego podatku wynoszą aż 30% PKB. Za to czego nie zapłaci pani Dziunia z salonu fryzjerskiego i pani Krysia kosmetyczka zapłacą pozostali podatnicy. Jeszcze nigdy fryzjer nie wydał mi paragonu fiskalnego, tak samo mechanik samochodowy, dentysta, notariusz, ochroniarz pobierający wejściówkę do lokalu, barman, ani facet sprzedający kurczaka z rożna. To samo jest w warzywniakach, na wesołym miasteczku, u ślusarza, u szewca, u geodety, u informatyka i u księdza, ale ten ostatni jest pewnie zwolniony z tego obowiązku.

    Odpowiedz