statystyki

Czy system MOSS może służyć odbiorcom spoza UE

autor: Marcin Szymankiewicz30.03.2015, 08:46

Czy możliwe jest stosowanie przez polską firmę systemu MOSS do usług elektronicznych świadczonych na rzecz konsumentów (ludności) spoza UE?

Reklama


Procedura szczególna dotycząca usług telekomunikacyjnych, usług nadawczych lub usług elektronicznych świadczonych przez podmioty mające siedzibę działalności gospodarczej na terytorium UE, ale nieposiadające takiej siedziby w państwie członkowskim konsumpcji, na rzecz osób niebędących podatnikami, o których mowa w art. 28a ustawy o VAT. System MOSS dotyczy tylko wskazanych usług, których miejsce świadczenia znajduje się w państwie członkowskim konsumpcji, tj. w państwie UE, gdzie nabywca usługi posiada miejsce zamieszkania.


Pozostało jeszcze 20% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane

Reklama