statystyki

Nowe procedury legislacyjne po aferze z rajami podatkowymi

autor: Ewa Ivanova23.10.2014, 07:55; Aktualizacja: 23.10.2014, 07:56

Niezwłoczne wdrożenie systemu usprawniającego komunikację pomiędzy Rządowym Centrum Legislacji (RCL) a ministerstwami na etapie publikacji aktów prawnych i wzmocnienie nadzoru nad procesem ogłaszania ustaw. Takie są rekomendacje kontrolerów w raporcie kancelarii premiera w sprawie publikacji ustawy o rajach podatkowych. Chcą także wyciągnięcia konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za stwierdzone nieprawidłowości.

Na czym polegał błąd RCL? Autorzy raportu dowodzą, że nieprawidłowo ustalił termin ogłoszenia ustawy zmieniającej, a w konsekwencji skierowano akt prawny do procedowania w trybie standardowym, a nie przyspieszonym. Osobami odpowiedzialnymi za nieprawidłowości są osoby zarządzające departamentem dzienników urzędowych i systemów informacyjnych w RCL, czyli jego dyrektor Jarosław Deminet i zastępca Marek Głuch.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • sa(2014-10-23 16:01) Zgłoś naruszenie 00

  Bardzo zdecydowanie i skutecznie Pani Premier wzięła się za sprawy , aby wyczyścić tą pozostawioną zgniliznę , marazm od lat (bajerstwo totalne , zakłamanie, bzdurne hasła rządzących harcerzyków w krótkich spodenkach od gały, ciągłe ich ośmieszanie się ,zarazem naszego kraju ) , gdzie brak było zwykłej ludzkiej przyzwoitości , szacunku dla tych co ciężko pracują i zarabiają na rodzinę i podatki po 2-3 tys.zł/m-c.Nie mówiąc o em. czy rencistach, którym zaoferowano 36zł/m-c podwyżki ( przy em. 1000-1500zł ,a sami systemowo sobie grubą kasę, nawet temu co nosił teczkę przy szefie był klakierem ,miał się przyuczać, po 20--50-100tys.zl.). To w oczach ludu jest draństwem i z tym Pani powinna dalej skutecznie walczyć , aby życie było znośniejsze d la wszystkich ,nie tylko dla wybrańców , którzy oderwali się od realiów dnia codziennego. To na pewno ludzie zauważą i będzie godne szacunku.

  Odpowiedz
 • macgiwer(2014-10-23 17:03) Zgłoś naruszenie 00

  Tylko Dzierżyński zrobiłby porządek z tym motłochem

  Odpowiedz
 • sn(2014-10-23 15:39) Zgłoś naruszenie 00

  w GW art. 22.10.14r o pompowaniu kasy ze SKOKów. !!!
  Pompowana kasa ,wyprowadzane zyski z kraju ( to jest ta ustawa za 3,3 mld zł , której MF,RCL nie wprowadził od 7 lat Rząd), a stamtąd z Luksemburga do rajów podatkowych na oceanach np.Kajmany,Cypr, Wyspy Owcze , Karaiby itp ,gdzie ślad pieniędzy ginął .Przekonali się o tym przykro ludzie z USA -info film TV media (co mieli akcje, obligacje u Mardofa,Grinpana ,Leman Brothers itp.Nawet Fundacja Wizentala wspierająca żydów z Holkaustu NY włożyła i straciła ok.15 miln..Zwykli amerykanie po 1-2 mln , a na ich pisma adwokatów oni nawet nie odpowiadali z tych wysp, bo niby skąd z pod palm ,brak łączności, można tylko tam drynkować ! Takim akcjom w czasie powinny się przyglądać na bieżąco (zawczasu) dobrze nasze służby ochronne (CBA,ABW,CBS, Prokuratura, Sądy ,MF ) bo dotyczy miln. ludzi ,Obywateli RP.Trudno, aby każdy chodził po urzędach i sprawdzał ich dane ze sztabem fachowców i prawników, za to płacimy służbom( tyle ich jest). Sprawa ma niesmaczny pokrój. Mogą pieniądze zginąć , a tu zostaną tylko długi ,straty do pokrycia itp.jak bywało z innymi firmami (Amber Gold) .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane