statystyki

Jak przedsiębiorstwo powinno rozliczać spotkania integracyjne

autor: Agnieszka Pokojska12.08.2014, 08:24; Aktualizacja: 12.08.2014, 08:28
Według trybunału obiektywne kryterium – wystąpienia po stronie pracownika przysporzenia majątkowego (korzyści) – nie jest spełnione, gdy pracodawca proponuje pracownikom udział w spotkaniach integracyjnych czy szkoleniowych, choćby organizowanych poza miejscem pracy (imprezy wyjazdowe)

Według trybunału obiektywne kryterium – wystąpienia po stronie pracownika przysporzenia majątkowego (korzyści) – nie jest spełnione, gdy pracodawca proponuje pracownikom udział w spotkaniach integracyjnych czy szkoleniowych, choćby organizowanych poza miejscem pracy (imprezy wyjazdowe)źródło: ShutterStock

Pracownik nie uzyskuje przychodu, jeżeli uczestniczy w imprezach organizowanych przez pracodawcę. Pod pewnymi warunkami mogą być one finansowane ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Wydatki przedsiębiorstwa na alkohol nie są uznawane za koszt podatkowy.

W tym roku pojawiło się wiele interpretacji indywidualnych, w których dyrektorzy izb skarbowych twierdzili, że z imprezą integracyjną łączy się przychód dla pracowników, od którego powinni oni zapłacić PIT. Przykładowo takie stanowisko pojawiło się w piśmie z 29 maja (nr IPTPB1/415-117/14-2/AG), z 7 marca (nr IPPB2/415-869/13-6/MK1) czy 28 lutego (nr ILPB1/415-1323/13-2/IM).

Jak to jest z przychodem

Z taką wykładnią regulacji nie zgodzili się sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, czemu dali wyraz w wyroku z 8 lipca 2014 r. (sygn. akt K 7/13).


Pozostało jeszcze 92% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane