statystyki

Darowizna czy pożyczka? Jak przekazać pieniądze najbliższym bez podatku

autor: Łukasz Zalewski17.05.2013, 07:00; Aktualizacja: 17.05.2013, 07:38
Pieniądze

Pieniądzeźródło: ShutterStock

O tym, czy trzeba będzie płacić podatek od spadków i darowizn fiskusowi, decyduje wiele czynników: wysokość kwoty darowizny, kto komu je da i w jaki sposób, oraz czy ten fakt zostanie zgłoszony naczelnikowi urzędu skarbowego.

Matka chce przekazać córce 15 tys. zł na zakup samochodu. Czy od takiej darowizny trzeba zapłacić podatek od spadków i darowizn?


Pozostało jeszcze 96% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Wolf - rozwiązuje problemy(2013-05-17 17:45) Zgłoś naruszenie 11

    najlepiej zastrzelić ************ urzędnika ze skarbówki a potem komornika i księdza

    Odpowiedz
  • erwi(2014-01-02 16:33) Zgłoś naruszenie 10

    Zajmijcie sie kulczykiem i jemu podobnymi ktorzy chowaja pieniadze za granica.

    Odpowiedz
  • szarik(2013-05-17 22:33) Zgłoś naruszenie 10

    A ja mam ich i to wszystko w du..ie.

    Odpowiedz
  • obywatel Polski(2013-05-19 14:50) Zgłoś naruszenie 11

    Swieta prawda chcieliby opodatkowywac te same pieniadze po stokroc razy , aby tylko mieli jak najwiecej pieniedzy do podzialu dla siebie , ja ze swoimi pieniedzmi uczciwie zarobionymi i opodatkowanymi juz, moge zrobic co mi sie podoba , moge je podrzec i wyrzucic, moge dac potrzebujacemu a im wszystkim wara od nich.

    Odpowiedz
  • zwykły obywatel(2013-05-17 15:47) Zgłoś naruszenie 00

    Dosyć tej inwigilacji! To, czy w gronie najbliższej rodziny się wspomagamy, to wyłącznie nasza sprawa. Obracamy pieniędzmi, które już zostały opodatkowane i z niczego przed nikim nie mam zamiaru się spowiadać. Własność - rzecz święta. Zajmijcie się sprawami ułatwiającymi życie, bo jak do tej pory tylko je utrudniacie.

    Odpowiedz
  • +(2013-05-17 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    Po prostu do ręki najbliższym, a nie kieszeni żyda Rosowskiego i bandy nieudaczników Tuska.

    Odpowiedz
  • obywatel na rozdrozu(2013-05-26 22:54) Zgłoś naruszenie 00

    No chyba od darowizn fiskus nie nachapie sie.Trzeba powrocic do starych skutecznych metod.

    Odpowiedz
  • vvv(2013-05-29 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    s ram na vincenta i jego podatki!

    Odpowiedz
  • wrjk(2013-06-02 00:45) Zgłoś naruszenie 00

    Nawet komentować tego g...na nie będę!

    Odpowiedz
  • pks(2016-12-08 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    takie art. zaśmiecają internet

    Odpowiedz