statystyki

Darowizna czy pożyczka? Jak przekazać pieniądze najbliższym bez podatku

autor: Łukasz Zalewski17.05.2013, 07:00; Aktualizacja: 17.05.2013, 07:38
Pieniądze

Pieniądzeźródło: ShutterStock

O tym, czy trzeba będzie płacić podatek od spadków i darowizn fiskusowi, decyduje wiele czynników: wysokość kwoty darowizny, kto komu je da i w jaki sposób, oraz czy ten fakt zostanie zgłoszony naczelnikowi urzędu skarbowego.

Matka chce przekazać córce 15 tys. zł na zakup samochodu. Czy od takiej darowizny trzeba zapłacić podatek od spadków i darowizn?


Pozostało 96% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • obywatel Polski(2013-05-19 14:50) Zgłoś naruszenie 31

    Swieta prawda chcieliby opodatkowywac te same pieniadze po stokroc razy , aby tylko mieli jak najwiecej pieniedzy do podzialu dla siebie , ja ze swoimi pieniedzmi uczciwie zarobionymi i opodatkowanymi juz, moge zrobic co mi sie podoba , moge je podrzec i wyrzucic, moge dac potrzebujacemu a im wszystkim wara od nich.

    Odpowiedz
  • zwykły obywatel(2013-05-17 15:47) Zgłoś naruszenie 20

    Dosyć tej inwigilacji! To, czy w gronie najbliższej rodziny się wspomagamy, to wyłącznie nasza sprawa. Obracamy pieniędzmi, które już zostały opodatkowane i z niczego przed nikim nie mam zamiaru się spowiadać. Własność - rzecz święta. Zajmijcie się sprawami ułatwiającymi życie, bo jak do tej pory tylko je utrudniacie.

    Odpowiedz
  • erwi(2014-01-02 16:33) Zgłoś naruszenie 20

    Zajmijcie sie kulczykiem i jemu podobnymi ktorzy chowaja pieniadze za granica.

    Odpowiedz
  • Wolf - rozwiązuje problemy(2013-05-17 17:45) Zgłoś naruszenie 11

    najlepiej zastrzelić ************ urzędnika ze skarbówki a potem komornika i księdza

    Odpowiedz
  • szarik(2013-05-17 22:33) Zgłoś naruszenie 10

    A ja mam ich i to wszystko w du..ie.

    Odpowiedz
  • +(2013-05-17 16:03) Zgłoś naruszenie 10

    Po prostu do ręki najbliższym, a nie kieszeni żyda Rosowskiego i bandy nieudaczników Tuska.

    Odpowiedz
  • obywatel na rozdrozu(2013-05-26 22:54) Zgłoś naruszenie 00

    No chyba od darowizn fiskus nie nachapie sie.Trzeba powrocic do starych skutecznych metod.

    Odpowiedz
  • vvv(2013-05-29 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    s ram na vincenta i jego podatki!

    Odpowiedz
  • wrjk(2013-06-02 00:45) Zgłoś naruszenie 00

    Nawet komentować tego g...na nie będę!

    Odpowiedz
  • pks(2016-12-08 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    takie art. zaśmiecają internet

    Odpowiedz