Minister finansów ma problem z własnymi interpretacjami

autor: Aleksandra Tarka16.07.2010, 03:00; Aktualizacja: 16.07.2010, 08:44

Minister finansów po raz kolejny znalazł się na czele stawki organów centralnych, którym sądy administracyjne uchyliły najwięcej decyzji. W 2009 roku skuteczność skarg podatników, jeśli chodzi o rozstrzygnięcia ministra finansów, wyniosła aż 65,5 proc. Sądy administracyjne na 1905 załatwionych skarg uwzględniły aż 1249.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • ed(2010-07-16 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    Tak to jest jak stołki zajmują kolesie a nie fachowcy.

    Odpowiedz
  • SMUTNO(2010-07-16 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    CZY W PAŃSTWIE, KTÓRE MA TYLU PRAWNIKÓW, NIE MOŻNA STWORZYĆ JASNEGO, CZYTELNEGO PRAWA W KAŻDEJ DZIEDZINIE BEZ DOWOLNYCH INTERPRETACJI, NA KTÓRYCH KAŻDY ZARABIA? TAKIE PRAWO JAKI PARLAMENT.

    Odpowiedz
  • Janeczek(2010-07-16 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro organ państwa -NSA uchyla aż 65% decyzji Vincenta to co on tam jeszcze w MF robi ? To skandal niebywały kiedy sądy potwierdzają, że 65% wydanych decyzji MF to pospolite szkodnictwo i sabotaż! Gdzie ta śmieszna komisja "przyjazne państwo" ?

    Odpowiedz
  • dyrektor(2010-07-16 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    Problem tkwi nie w wydawaniu interpretacji, tylko w tym, że jest złe prawo! Zagmatwane, niejednoznacze i ciągle zmnieniające się. Jesli latami toczą się spory przed sądami w kwestiach stosunkowo błahych, które powinny być jednoznacznie rozstrzygnięte w przepisach to o czymś to świadczy. Np. na temat opodatkowania samochodów z tzw. kratką i bez kratki od lat ciągnęły się spory i zmieniały interpretacje. Jaki to ma sens?... Przecież takie rzeczy powinny być jednoznacznie uregulowane, żeby przepisy nie budziły wątpliwości i żeby do tego więcej nie wracać, bo są waqżniejsze sprawy w biznesie od główkowania, czy w myśl ostatnich interpretacji i wyroków sądów ten VAT od samochodu się odlicza, czy nie odlicza, no bo są różne pomysły. Ktoś jest temu winien i ten ktoś... zapewne nigdy nie poniesie żadnych konsekwencji!

    Odpowiedz
  • sputnick(2010-07-16 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    nie 65% wydanych tylko 65% zaskarżonych a to jest różnica, jeśli zaskarża się małącz część.

    Odpowiedz
  • Sławek(2010-07-16 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    Niech za to płacą ze swojej kieszeni prawnicy z biura legislacyjnego : ministerstwa , rządu , sejmu ,senatu . wtedy nawet trybunał konstytucyjny nie będzie potrzebny . Dobrze myślę

    Odpowiedz
  • kaki(2010-07-16 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ministerstwo finansow raczej dobre interpretacje wydaje. Kwestie zas rozwiazuja sady administracyjne.

    Odpowiedz
  • 1(2010-07-16 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    ...z mówieniem po polsku też ma problem, taki to POlak

    Odpowiedz