statystyki

Świadczenie usług wykazuje się w VAT-7 i VAT-UE

12.05.2010, 03:00

Świadczenie usług na rzecz podatników podatku od wartości dodanej powinno być wykazane w VAT-7 i VAT-UE. Usługi nabyte wykazuje się w VAT-UE.

Reklama


Reklama


Izba Skarbowa w Szczecinie przypomniała o zmianach w wykazywaniu usług świadczonych lub nabywanych od podatników z Unii Europejskiej w informacji podsumowującej VAT-UE i w deklaracji VAT-7.

Z informacji szczecińskiej izby wynika, że w przypadku świadczenia usług na rzecz podatników podlegających opodatkowaniu podatkiem od wartości dodanej usługi powinny być wykazane w deklaracji VAT-7 w części C, poz. 22 oraz w informacji podsumowującej VAT-UE w części E.

Jeżeli usługi zostały nabyte od podatnika podlegającego opodatkowaniu podatkiem od wartości dodanej, to powinny być wykazane tylko w deklaracji VAT-7 w części C w poz. 39. Nie należy wykazywać nabyć w informacji podsumowującej VAT-UE.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

  • Ulka Sz.(2010-05-12 09:29) Odpowiedz 00

    Jako "autorka" tego tekstu, skopiowanego przez Izbę Skarbową :) informuję, że w wytłuszczonej treści tytułu popełniła Pani błąd w zdaniu drugim tj. Usługi nabyte wykazuje się w VAT-UE.
    Powinno być: w VAT UE wykazuje się usługi ŚWIADCZONE na rzecz podatniów z UE.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama