Straty z działalności można rozliczyć w kolejnych latach podatkowych

autor: Przemysław Molik07.05.2009, 10:24; Aktualizacja: 07.05.2009, 10:53

Kiedy koszty przewyższają uzyskiwane przychody, na rachunku przedsiębiorcy pojawia się strata. Brak przychodu oznacza również brak podatku dochodowego do zapłaty. Poniesiona strata może zostać odliczona od dochodu uzyskanego w kolejnych latach.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:GP

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • 5y556(2013-06-12 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    Justin we love you !

    Odpowiedz
  • m(2013-06-12 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    Marta strzelamy focha... M i L

    Odpowiedz
  • 123o456(2013-06-12 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    pozdrawiam fanow JUSTINA BIEBERA:*:*:* i MARTY:*

    Odpowiedz
  • abc(2013-06-12 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    kochamy Cie MARTA:*:*

    Odpowiedz
  • sylwia(2012-02-17 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    witam mam pytanie odmoścnie straty
    jeżeli w 2010 r miałam starte 50 000 a w 2011 r zapłaciłam łacznie 9000 zł podatku a na koniec roku także wyszła strata w wystokości 2 000 zł co z tymi 9000 co zapłaciłam ?

    Odpowiedz
  • Grazka(2012-02-20 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    w rozliczeniu rocznym wyjdzie zwrot zapłaconych zaliczek

    Odpowiedz
  • Karola(2012-02-21 19:30) Zgłoś naruszenie 00

    Witam mam pytanie
    w 2011 r w mojej działalności wyszła mi strata w wysokości 40 tyś.zł
    zakładając , że w tym roku w lutym za wykonanie zlecenia uzyskam dochód w wysokości ok. 50 tyś to czy przy wyliczaniu dochodu i podatku mogę odliczyć stratę za 2011 r ( 50 % ) w lutym czy muszę rozliczyć ją dopiero w zeznaniu rocznym za 2012 r

    Odpowiedz
  • badia(2012-03-14 22:14) Zgłoś naruszenie 00

    karola mozesz juz w lutym

    Odpowiedz
  • staszek(2012-04-11 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo dobre wyjaśnienie

    Odpowiedz
  • Emanuela(2012-06-16 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    Witam ja też mam pytanie odnośie straty w mojej działalności, w dwóch kolejnych latach: za 2010rok wyszła mi strata 35 tys,a za 2011rok 15 tyś
    Jak rozliczyć powyższę stratę z dwóch kolejnych lat od docodów osiąganych w tej samej działalności od maja 2012 roku.

    Odpowiedz