Jak skorzystać z abolicji podatkowej

06.06.2008, 03:00; Aktualizacja: 07.06.2008, 13:37

Podatnicy, którzy w latach 2002-2007 pracowali za granicą, a podlegali obowiązkowi podatkowemu w Polsce, będą mogli skorzystać z abolicji podatkowej. Osoby pracujące poza Polską od 1 stycznia 2008 r. otrzymają specjalną ulgę podatkową. Z obu rozwiązań będzie można skorzystać, gdy tzw. ustawa abolicyjna wejdzie w życie. Na razie trafiła do Sejmu.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:GP

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • kris(2008-11-14 22:51) Zgłoś naruszenie 00

    mam to wszystko w glebokim powarzanju i caly nasz rzod pozdro//.

    Odpowiedz
  • Zirytowana Matka(2008-08-17 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego premier nie dotrzymuje słowa?Miał być umorzony cały podatek.Niektórzy ludzie pozarabiali tam grosze,po prostu zyli i teraz i tak bedzie to im zabrane.Coś tu jest nie fair.

    Odpowiedz
  • AA(2008-07-09 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    A co będzie jeśli część przyzna się i fiskus częściowo umorzy, a resztę trzeba będzie zapłacić, za co, jeśli mają umorzyc to całą kwotę.Podchodzę bardzo sceptycznie do naszej władzy- i jak im wierzyć, a jak się rozmślą...?!!!

    Odpowiedz
  • kaja(2008-06-20 19:34) Zgłoś naruszenie 00

    dołanczam sie!

    Odpowiedz
  • LOLA(2008-06-10 18:22) Zgłoś naruszenie 00

    MNIE TEŻ

    Odpowiedz
  • ANNA(2008-06-10 17:15) Zgłoś naruszenie 00

    ZGADZAM SIĘ Z POWYŻSZĄ INFORMACJĄ

    Odpowiedz
  • zdesperowani(2008-06-10 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    Ja mam żal do polityków że ta sprawa ciągnie sie tak długo, trzymają miliony Polaków w niepewności o przyszłość. Ludzie są zdesperowani, maja rodziny w kraju z którymi chcieliby spędzić resztę życia, a muszą tkwić w nie swoim kraju nie wiadomo jak długo. Polacy maja już dosyć obczyzny, chcą wracać i inwestować swoje ciężko i uczciwie zarobione pieniądze w kraju. Panie i Panowie posłowie, posłanki, DO ROBOTY!!

    Odpowiedz
  • ułan(2008-06-06 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jak można wnioskować o umorzenie kwoty, która nie jest już należna Urzędowi Skarbowemu?
    Rozumiem: wniosek o zwrot, bo niepotrzebnie zapłaciłem i oczekuję zwrotu, ale umorzenie, po co?

    Odpowiedz