Skończą się wycieczki po tańszą benzynę za wschodnią granicę. Ministerstwo Finansów bierze się za akcyzę

autor: Mariusz Szulc29.03.2018, 07:32; Aktualizacja: 29.03.2018, 08:46
Doradca podatkowy Jacek Arciszewski ma jednak obawy co do skutków nowelizacji. – Weryfikowanie ilości paliwa w bakach ciężarówek i autobusów to dość trudne i kosztowne zadanie, które może utrudnić ruch graniczny – obawia się ekspert.

Doradca podatkowy Jacek Arciszewski ma jednak obawy co do skutków nowelizacji. – Weryfikowanie ilości paliwa w bakach ciężarówek i autobusów to dość trudne i kosztowne zadanie, które może utrudnić ruch graniczny – obawia się ekspert.źródło: ShutterStock

Autokar z jednym pasażerem jedzie do Kaliningradu na oparach paliwa. Potem wraca do Polski z pełnym bakiem i tu go opróżnia. Ministerstwo Finansów mówi: dość.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • ANTYKACZORRR(2018-04-02 17:42) Zgłoś naruszenie 00

    CIEKAWE KIEDY DOCZEKAMY SIĘ KLASY POLITYCZNEJ, KTÓRA BĘDZIE MYŚLEĆ O OBYWATELACH,NA KTÓRYCH KOSZT ŻYJE???!RACZEJ W POLSCE,TO MARZENIE ŚCIĘTEJ GŁOWY!!DLATEGO DALEJ BĘDZIEMY OKRADANI!!FISKUS TO ZŁODZIEJ!!!

    Odpowiedz
  • sahajdaczny(2018-04-02 04:49) Zgłoś naruszenie 30

    Gdy obywatel narusza przepisy popełnia wykroczenie albo przestępstwo.Co popełnia Państwo ,które narusza art..37 ustawy akcyzowej,powołują się na wspólne przepisy celne gdy pozostałe 27 krajów odpowiada, że podlega opodatkowaniu"Pozostałe kraje Unii odpowiedziały podobnie: In cases you exceed the travellers allowances a simplified calculation of charges can be used. The flat rate charge for alcoholic beverages is 6.80 Euros and for cigarettes it is 0.19 Cent per piece of cigarette." Proszę sprawdzić na internecie "ile papierosów można przywieść z zagranicy...."Gazeta Prawna "co można przywieść z zagranicy......Nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku prawnego.Sąd Okręgowy w Przemyślu nie dopuścił do słowa.To nie jest prawo gdy służby celno skarbowe nie odpowiadają na maile.

    Odpowiedz
  • sahajdaczny(2018-04-01 01:51) Zgłoś naruszenie 60

    Od 15 lat polskie służby celne naruszają wspólnotowy kodeks celny i ustawę akcyzową.Wszystkie kraje Unii oprócz Polski opodatkowują na granicach nadwyżki wyrobów akcyzowych zgłaszane przez podróżnych/Sprawdziłem w 27 krajach Unii/,polskie służby zatrzymują ,a sądy ogłaszają przepadek na SP.Art 37 ustawy akcyzowej wyraźnie stanowi podlegają opodatkowaniu,proszę sprawdzić na internecie opinie 3 polskich celników.Pan Bóg komuś rozum odebrał.

    Odpowiedz
  • FRYDERYK Z POZNANIA(2018-03-31 21:12) Zgłoś naruszenie 31

    DO WSZYSTKICH WYBORCÓW ! JEŻELI NIE ZOSTANIE ZNIESIONY PODATEK OD RENT i EMERYTUR CZŁONKÓW TWOJEJ RODZINY LUB ZNAJOMYCH W REWANŻU NIE ZAGŁOSUJ NA PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ i JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. TYLKO W TEN SPOSÓB ******** PiS i NACZYNIAKA.

    Odpowiedz
  • Sebastian(2018-03-31 08:43) Zgłoś naruszenie 30

    Dlaczego przy tych przepisach jest brany pod uwage tylko przewoźnik polski a białoruski czy rosyjski będzie mógl wwieźć 600l Ktoś to wytlumaczy?

    Odpowiedz
  • Sosia(2018-03-30 22:08) Zgłoś naruszenie 31

    Będzie na nagrody jak znalazł... Szefowa Ministerstwa Finansów to dziunia z PO?

    Odpowiedz
  • dorota5(2018-03-30 07:15) Zgłoś naruszenie 130

    Oczywiście w ministerstwie nikt nie wpadł na pomysł, aby w polsce obniżyc cenę paliwa (poprzez zmniejszenie obciążających danin), a tym samym by ludzie wiecej go kupowali.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • M62 (2018-03-29 17:45) Zgłoś naruszenie 16

    Zainteresować się spuszczaniem paliwa z bialoruskich lokomotyw w Kobylanach. Gm. Terespol. Pow. Bialskie. Ujawnienie fajki gratis.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Alex Zulle(2018-03-29 09:37) Zgłoś naruszenie 11

    Ja się pytam co z respektowaniem obecnego limitu 200 litrów do celów VAT?

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-03-29 09:20) Zgłoś naruszenie 345

    Wszystko sprowadza się do jednego: wyższe podatki, wyższe podatki, wyższe podatki. A tymczasem, gdy taka sama rzecz ma różne ceny za kreską i przed kreską na mapie, to nieracjonalne jest wymaganie, by ktokolwiek z własnej woli chciał kupić drożej... Restrykcje są jak próby sprawienia, by woda płynęła pod górę.

    Odpowiedz