statystyki

Policja stanie się armią fiskusa

autor: Mariusz Szulc16.11.2017, 07:39; Aktualizacja: 16.11.2017, 08:11
Grzywna (za wykroczenie) będzie grozić tylko, jeśli wartość tych towarów nie będzie wyższa niż połowa minimalnego wynagrodzenia

Grzywna (za wykroczenie) będzie grozić tylko, jeśli wartość tych towarów nie będzie wyższa niż połowa minimalnego wynagrodzeniaźródło: ShutterStock

Policja, straż miejska i inspekcja handlowa nałożą mandaty za niewydanie paragonu oraz za sprzedaż alkoholu i papierosów z nielegalnego źródła. Sklep monopolowy nie sprzeda już więcej trunków bez kasy rejestrującej.

Reklama


Takie rozwiązania zakłada opublikowany projekt nowelizacji kilku ustaw (w tym m.in. kodeksu wykroczeń). O planach Ministerstwa Finansów w tym zakresie pisaliśmy w DGP 170/2017 „Strażnik ukarze za niewydany paragon”. Teraz projekt jest już gotowy.

Więcej mandatów


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • młot(2017-11-16 09:14) Zgłoś naruszenie 341

    A co z DOMIARAMI- tak jak za KOMUNY?Przeskrobałeś lub naraziłeś się POLITYKOWI- to ci dołożymy domiarem ,że się już nigdy nie podniesiesz.

    Odpowiedz
  • obserwator(2017-11-16 08:40) Zgłoś naruszenie 333

    A co z melinami- tam od lat nie wydają paragonów a policja ich kontroluje?

    Odpowiedz
  • xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx(2017-11-16 09:01) Zgłoś naruszenie 301

    To po co urzedy skarbowe? policja załatwi wszystko. Zarzuty dla prywaciarzy za niskie podatki i problem budzetu rozwiazany. Bedzie komunistyczny raj.

    Odpowiedz
  • BB (2017-11-16 09:39) Zgłoś naruszenie 132

    Jeżeli straż miejska może podjąć takie obowiązki to znaczy że do tej pory się obijali. Nie do tego przecież byli powołani. Najlepiej zlikwidować tą niezdefiniowaną organizację a pieniądze dać Policji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • West(2017-11-16 11:33) Zgłoś naruszenie 90

    Zmienią też "ustawę o Policji " W tej ustawie uprawnienia są wpisane tylko w przypadku ruchu drogowego. W pozostałych przypadkach Policja nie ma uprawnień kontrolnych, są od tego uprawnione organa US, PIP itd. Policja nie jest od wyręczania tych organów. Widocznie zapomniano już o pewnym akcie prawnym który wyjaśnił co Policja może. Ktoś może to wykorzystać w przypadku kontroli prowadzonej przez Policję.

    Odpowiedz
  • antyurzędnik skarbowy(2017-11-16 16:14) Zgłoś naruszenie 72

    a co będą robić urzędniki skarbowe??? wysyłać więcej głupich wezwań do korekt zamiast zadzwonić jak się robi na zachodzie itd.

    Odpowiedz
  • Seb(2017-11-16 15:43) Zgłoś naruszenie 72

    Pies jest do wszystkiego żeby ludzi tłuc karać, zastraszac gnebic, ten rząd pochodzi pod system f.. .. Wski

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2017-11-16 13:33) Zgłoś naruszenie 71

    Od zawsze byli mafijnymi psami . Zresztą , są immanentnym , tej mafii , składnikiem . I udziałowcem . Że co , że staruszki przez jezdnię ? ... To taki PR , moje Dzieci . Albo jaja . Jakieś plusy dodatnie ? - tak , odstąpili od nałożenia mi mandatu . Za przekroczenie . I poinformowali , że przecież obchodzę urodziny . Tacy już są . Stać ich .

    Odpowiedz
  • jan(2017-11-16 16:51) Zgłoś naruszenie 60

    Haha - prawie centrum Warszawy - duży parking płatny przed Szpitalem Specjalistycznym - Madalińskiego/Wiśniowa. - jak poprosiłem o paragon, to ochroniarz powiedział że "tu paragonów nie ma, wypXj, bo Policje wezwę!"

    Odpowiedz
  • były urzędnik(2017-11-17 20:59) Zgłoś naruszenie 10

    Nigdy nie rozumiałem moich nadgorliwych koleżanek i kolegów, którzy popołudniami i w weekendy woleli chodzić na "akcję paragon" zamiast spędzać ten czas z rodziną. Niektórzy to układali takie strategie "nalotów" na zakłady fryzjerskie albo "zasadzek" na sprzedawców odpustowych pamiątek, że plan lądowania w Normandii to przy tym małe piwo :-) Teraz pewnie będą niezadowoleni, bo ich policjanci wyręczą.

    Odpowiedz
  • dzwiedz(2017-11-16 19:05) Zgłoś naruszenie 01

    Ktoś o kimś zapomnial o tych co maja bezposredni związek z tym procederem

    Odpowiedz