statystyki

Czy nakłady na przystosowanie lokalu na restaurację stanowią koszty uzyskania przychodów

autor: Jerzy Tramski08.05.2017, 08:41; Aktualizacja: 08.05.2017, 09:36
Nakłady na przedmiotowy lokal mają – jako adaptacja – charakter nakładów ulepszeniowych.

Nakłady na przedmiotowy lokal mają – jako adaptacja – charakter nakładów ulepszeniowych.źródło: ShutterStock

Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą wynajęła lokal, w którym zamierza otworzyć restaurację. Czy koszty poniesione na dostosowanie pomieszczeń na potrzeby restauracji stanowią koszty uzyskania przychodów?

Reklama


Jak stanowi art. 23 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy o PIT, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów wydatków na nabycie środków trwałych. Do środków trwałych należą jednocześnie, m.in. przyjęte do używania inwestycje w obcych środkach trwałych (zob. art. 22a ust. 2 pkt 1 ustawy o PIT), za które uważa się ogół działań (nakładów) podatnika odnoszących się do niestanowiącego jego własności środka trwałego, które zmierzają do jego ulepszenia lub polegają na stworzeniu składnika majątku mającego cechy środka trwałego (zob. przykładowo interpretację indywidualną dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach z 11 stycznia 2017 r., nr 2461-IBPB-1-2.4510.1045.2016.1.AP).


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane

Reklama