statystyki

Budżet też czerpie z pożyczek online

autor: Patrycja Dudek24.04.2017, 07:14; Aktualizacja: 24.04.2017, 08:02
domena, internet

Chodziło o firmę udzielającą pożyczek przez internet. We wniosku o interpretację wyjaśniła, że jej klienci rejestrują się na stronie www i składają wnioski o pożyczki.źródło: ShutterStock


ORZECZENIE | Internetowe firmy pożyczkowe, które nabywają część usług z zagranicy, muszą liczyć się z tym, że zapłacą w Polsce VAT od importu – wynika z wyroku WSA w Warszawie.

Internetowe firmy pożyczkowe, które nabywają część usług z zagranicy, muszą liczyć się z tym, że zapłacą w Polsce VAT od importu – wynika z wyroku WSA w Warszawie.

Chodziło o firmę udzielającą pożyczek przez internet. We wniosku o interpretację wyjaśniła, że jej klienci rejestrują się na stronie www i składają wnioski o pożyczki.

Firma, aby móc prowadzić działalność, musiała korzystać z usług zagranicznej spółki, która obsługiwała większą część procesu udzielania pożyczki. Firma tłumaczyła, że bez tego nie mogłaby prowadzić działalności pożyczkowej. Usługa świadczona przez dostawcę i wykazywana jako import usług w Polsce obejmowała wiele czynności, takich jak:


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane