statystyki

Budżet też czerpie z pożyczek online

autor: Patrycja Dudek24.04.2017, 07:14; Aktualizacja: 24.04.2017, 08:02
domena, internet

Chodziło o firmę udzielającą pożyczek przez internet. We wniosku o interpretację wyjaśniła, że jej klienci rejestrują się na stronie www i składają wnioski o pożyczki.źródło: ShutterStock


ORZECZENIE | Internetowe firmy pożyczkowe, które nabywają część usług z zagranicy, muszą liczyć się z tym, że zapłacą w Polsce VAT od importu – wynika z wyroku WSA w Warszawie.

Internetowe firmy pożyczkowe, które nabywają część usług z zagranicy, muszą liczyć się z tym, że zapłacą w Polsce VAT od importu – wynika z wyroku WSA w Warszawie.

Chodziło o firmę udzielającą pożyczek przez internet. We wniosku o interpretację wyjaśniła, że jej klienci rejestrują się na stronie www i składają wnioski o pożyczki.

Firma, aby móc prowadzić działalność, musiała korzystać z usług zagranicznej spółki, która obsługiwała większą część procesu udzielania pożyczki. Firma tłumaczyła, że bez tego nie mogłaby prowadzić działalności pożyczkowej. Usługa świadczona przez dostawcę i wykazywana jako import usług w Polsce obejmowała wiele czynności, takich jak:


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane