Reforma KAS już ruszyła

autor: Agnieszka Pokojska12.12.2016, 07:33; Aktualizacja: 12.12.2016, 12:38
Modyfikacje są spowodowane reformą KAS, która zakłada całkiem nową strukturę administracji skarbowej

Modyfikacje są spowodowane reformą KAS, która zakłada całkiem nową strukturę administracji skarbowejźródło: ShutterStock

Zamiast izb skarbowych od kilku dni funkcjonują izby administracji skarbowej. Ale organem podatkowym nadal jest dyrektor izby skarbowej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • Banaś stworzył w 2017 raj dla mafii i przemytników(2016-12-12 09:03) Zgłoś naruszenie 383

    Minister Banaś stworzył prawdziwy RAJ dla prZemytników o mafii ,lepszego prezentu pod gwaizdke nie otrzymali nigdy od żadnego rządu. Bałagan jaki spowoduje wprowadzenie KAS-u spowoduje totalna samowolke przestepców ponieważ nikt nie będzie ich scigał ponieważ celnicy i pracownicy skarbówki będą myślec tylko o tym żeby znaleźć nową pracy żeby zapewnic byt swojej rodzinie w zwiazku z tkzw opcja zerową wszyscy skarbowcy clnicy i pracownicy UKS-ów straca pracę a do lipca 2017 Minister Banaś może im zaproponowac nową prace ale moze też nie zaproponować żadnej pracy,więc skarbowcy i celnicy będą lali na walkę z przestępcami skupiając cała swoja energie na znalezienie noqwej pracy .Oczywiście znajdą się lekkoduchy,które żyjąć świecie bajek będą spokojnie czekać na przedstawiebue łaskawie nowej oferty pracy ale to bedzie tylko część ta najmiej kreatywna niezdolna do prowadzenia walki z przemytem,wyłudzeniami VAT-u itp.

    Odpowiedz
  • żenada(2016-12-12 09:10) Zgłoś naruszenie 315

    W Holandii, której reformy skarbówki stały sie wzorem dla Ministra Banasia do przeorowadzebia także w Polsce reformy celnictwa i skarbowości -odnotowano zamiast wzrostu przychodów budżetu-bardzo drastyczny spadek dochodów odprowadzanych przez zreformowane słuzby do budżetu!!Warto tu nadmienić,że Holandia jest znacznie mniejsza niż Polska i co najważniejsze nie posiada graicy zewnętrznej z krajami spoza UE oraz NIKT NIE ZDECYDOWAŁ SIĘ TAM NA TAK DRASTYCZNE POSUNIĘCIE JAK CAŁKOWITE ZLIKWIDOWANIE SŁUŻBY CELNEJ,słuzby ,która w mundurach przetrwała zabory ,wojny okupację wojsk radzieckich a została wykończona przez demokratycznu rząd Beaty Szydło!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tadeuszk(2016-12-12 09:10) Zgłoś naruszenie 301

    Szkoda, że za tym nie idą pieniądze. Część dobrych ludzi z braku godziwego wynagrodzenia odeszła do sektora prywatnego. I jeszcze odejdą.

    Odpowiedz
  • Ja(2016-12-12 10:33) Zgłoś naruszenie 223

    Czy Banaś poniesie odpowiedzialność karną za to co wyprawia? Ten człowiek nie potrafi wypowiedzieć się z sensem, zero merytoryczne!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • UKS(2016-12-12 10:11) Zgłoś naruszenie 121

    Urząd kontroli Skarbowej nie ma naczelnika tylko Dyrektora!!!

    Odpowiedz
  • ma~(2016-12-12 11:15) Zgłoś naruszenie 02

    Od 1 marca 2017 r. zmieni się też organ upoważniony do wydawania interpretacji podatkowych. Wnioski w tej sprawie trzeba będzie kierować do dyrektora Krajowej Informacji Skargowej.... Na pewno Skargowa? :-)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • :-)(2016-12-12 18:19) Zgłoś naruszenie 05

    A kogo to obchodzi?

    Odpowiedz