Ile informacji PIT-11 drogą elektroniczną złożyły firmy w Małopolsce? Informacje te trzeba było przekazać podatnikom i urzędom skarbowym do końca lutego.

W tym roku do małopolskich urzędów skarbowych wpłynęło przez internet ponad dwa i pół razy więcej PIT-11 niż w roku ubiegłym. Przyrost składanych e-PIT-11 w Małopolsce wyniósł 154 proc. To prawie dwa razy więcej niż średnia krajowa wynosząca 83 proc. W wartościach bezwzględnych przyrost w naszym województwie wyniósł 132 822 e-PIT-ów i był największy w kraju.

Skąd taki wzrost?

To wynik zmasowanej akcji informacyjnej Izby Skarbowej w Krakowie i wszystkich małopolskich urzędów skarbowych. Przeprowadziliśmy dziesiątki szkoleń adresowanych do podatników, wydrukowaliśmy i rozpropagowaliśmy tysiące ulotek i plakatów reklamowych. Do największych małopolskich firm wysłaliśmy specjalne listy z informacją o korzyściach płynących ze składania PIT-11 i innych deklaracji podatkowych przez internet. Wszystko po to, by przekonać podatników do elektronicznej formy składania deklaracji podatkowych. Warto było.

Czy można uznać, że składanie elektronicznych deklaracji PIT-11 stało się już powszechne wśród małopolskich pracodawców?

W tym roku w formie elektronicznej wpłynęło do naszych urzędów 220 tys. deklaracji PIT-11. To zdecydowanie największa grupa wśród wszystkich typów deklaracji podatkowych. Przedsiębiorcy cenią sobie zwłaszcza oszczędności, szybkość i łatwość, jakie daje rozliczenie przez internet. Do małopolskich urzędów skarbowych elektronicznie jest składanych już kilkanaście procent deklaracji. Oceniamy, że liczba ta będzie w najbliższym czasie gwałtownie wzrastać.