Urzędy skarbowe w całej Polsce organizują w najbliższą sobotę 5 marca dzień otwarty. Co przygotowały?

Dzień ten może być doskonałą okazją przede wszystkim dla tych osób, które w ciągu tygodnia nie mają możliwości odwiedzenia swojego urzędu skarbowego. Celem organizowanej już od kilku lat akcji jest przybliżenie podatnikom specyfiki pracy urzędów skarbowych oraz umożliwienie złożenia zeznania PIT. Podatnicy, którzy przyjdą do urzędów, będą mogli m.in. uzyskać informacje dotyczące rocznego rozliczenia się z podatku dochodowego oraz zasad korzystania z ulg i odliczeń podatkowych. Będzie też można złożyć zeznanie podatkowe i zgłoszenie aktualizacyjne NIP (dotyczy to osób, które np. zmieniały ostatnio dowód osobisty).

W jakich godzinach będą otwarte urzędy skarbowe?

Decyzje o czasie otwarcia są podejmowane przez wszystkie urzędy indywidualnie w zależności od potrzeb. Dolnośląskie urzędy skarbowe będą otwarte w godz. 9 – 13.

O co najczęściej pytano w latach ubiegłych?

Z ubiegłorocznych doświadczeń wynika, że największym zainteresowaniem ze strony podatników cieszyły się możliwość złożenia rocznego zeznania podatkowego i uzyskanie dodatkowych informacji z tym związanych. Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych także w tym roku dzień otwarty spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony podatników, szczególnie tych, którzy potrzebują szczegółowych informacji pomocnych w wypełnieniu zeznania PIT lub którym dotarcie do urzędu w dzień roboczy może sprawiać trudności.