Jak we własnej firmie wliczać w koszty wydatki na samochód

autor: Edyta Dobrowolska24.11.2008, 10:38; Aktualizacja: 24.11.2008, 10:43

Samozatrudniony rozliczający się z podatku dochodowego na podstawie księgi przychodów i rozchodów może obniżyć podstawę opodatkowania o wydatki ponoszone na samochód wykorzystywany w tej działalności. Jednak niektóre z nich mogą być z tego wyłączone lub limitowane.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Saba(2008-11-29 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    Autor nie ma racji! Skócony okres amortyzacji nie dotyczy samochodów OSOBOWYCH wpisanych na stan środków trwałych! Tylko i wyłącznie amortyzacja liniowa na 60 rat. I to do wartości nie większej jak 20 000 euro.

    Odpowiedz
  • hmmm(2008-11-25 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    "Przepisy ustawy o PIT, regulujące zasady amortyzacji, pozwalają na zastosowanie przez podatnika skróconej amortyzacji (maksymalnie przez zastosowanie współczynnika 2,0 do standardowej stawki amortyzacji) m.in. w przypadku, gdy samochód był przed zakupem używany. Za używaną rzecz w przypadku ruchomości uważa się zaś takie, których staż użytkowania wynosi co najmniej pół roku. Ten warunek jest spełniony."

    Tak??

    hmm..40% amortyzacji , to raczej odnosi sie do art. 22j ust. 2 pkt 2 ustawy o pdof...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane