Czy mogą być prowadzone dwie kontrole w sprawie

U podatnika zakończyła się kontrola z urzędu skarbowego za 2008 rok. Otrzymał on decyzję wymierzającą podatek do zapłaty w wysokości 10 tys. zł. Podatnik otrzymał też zawiadomienie o kolejnej kontroli. Wydaje mu się, że za ten sam okres. Czy fiskus może sprawdzać te same rozliczenia po raz drugi?

Czy urząd zawiadamia podatnika o wizycie

Do firmy podatnika przyszła kontrola z urzędu skarbowego. Przedsiębiorca nie przygotował się do tej wizyty. Czy urząd skarbowy powinien wysłać podatnikowi zawiadomienie o planowanej kontroli?

Czy podatnik może sam zawnioskować o kontrolę

Podatnik prowadzi trzy kwiaciarnie. Podobny punkt otworzył też inny podmiot. Podatnik uważa, że nie odprowadza on wszystkich należnych podatków. Chce złożyć do urzędu skarbowego wniosek o przeprowadzenie kontroli podatkowej u swojego konkurenta. Czy ma do tego prawo?

Czy urząd może nie wysłać pisma do firmy

Podatnik nie otrzymał zawiadomienia o planowanej kontroli podatkowej. Urzędnicy jednak przyszli sprawdzić jego rozliczenia. Czy mogą tak postąpić?

Czy legitymacja urzędnika wystarczy do kontroli

Do firmy podatnika przyszło dwóch urzędników skarbowych. Po okazaniu legitymacji rozpoczęli kontrolę. Czy taka forma jest zgodna z prawem?

Czy policja pomoże pracownikom skarbówki

W trakcie kontroli podatkowej urzędnicy skarbowi wezwali policję, bo podatnik nie pozwolił sprawdzić kasy fiskalnej. Czy policja może interweniować w takich przypadkach?

Czy jest termin na przeprowadzenie czynności

Podatnik prowadzi niewielką firmę farmaceutyczną. Od tygodnia jest u niego prowadzona kontrola podatkowa. Czy urzędnicy mają ograniczony czas na prowadzenie swoich czynności?

Czy upoważnienie wystawi tylko naczelnik

Do podatnika zawitała kontrola podatkowa. Upoważnienie do kontroli zostało wystawione przez burmistrza miasta. Czy upoważnienie do kontroli wystawia tylko naczelnik urzędu skarbowego?

Czy urzędnicy mogą dokonać oględzin lokalu podatnika

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w swoim mieszkaniu. Urzędnicy skarbowi chcą obejrzeć mieszkanie, zwłaszcza pod kątem tego która jego część jest wykorzystywana na potrzeby firmy. Czy przepisy pozwalają na oględziny?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakich reguł muszą przestrzegać urzędnicy w czasie kontroli
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania