Czy koszt dojazdu dolicza się do pensji

Spółka chce zapewnić swoim pracownikom dojazdy do pracy i z pracy. Transport ma się odbywać wynajętymi autobusami na podstawie umowy z zewnętrznymi przewoźnikami. Spółka będzie ponosić pełen koszt usługi transportowej – nie planuje żadnej odpłatności od pracowników. Kwota wynagrodzenia wypłacana przewoźnikowi będzie uzalezniona od kursu autobusu, bez wzgledu na liczbę osób przewożonych. Czy firma powinna doliczyć pracownikom do pensji wartość biletu?

Czy zwrot wydatków za okulary podlega PIT

Pracodawca zwraca pracownikom wydatki na zakup okularów korekcyjnych. Czy taka forma dofinansowania jest objęta z podatkiem dochodowym?

Czy po nabyciu akcji powstaje przychód

Polskim pracownikom oferowane były akcje spółki mającej siedzibę w Danii. Spółka otrzymała fakturę wystawioną z tytułu nabycia akcji na wartość odpowiadającą liczbie wszystkich akcji nabytych przez pracowników, skalkulowaną według wartości rynkowej akcji. Zapłata została dokonana przez spółkę. Czy z takim nabyciem akcji wiąże się powstanie przychodu u pracowników?

Czy karnet na basen trzeba rozliczyć

Podatnik umożliwia korzystanie pracownikom z krytej pływalni, hali sportowej oraz udział w imprezach integracyjnych finansowanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Opłata wnoszona jest ryczałtowo za wszystkich bez względu na to, czy pracownik będzie korzystał z oferowanych usług, czy też nie. Czy kwotę przychodu można przyporządkować do konkretnego pracownika?

Czy pakiet rodzinny jest opodatkowany

Firma oferuje pracownikom oraz ich rodzinom pakiety medyczne. Czy przychody za pakiet rodzinny powstają tylko u pracownika?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie świadczenia trzeba wykazać przed fiskusem.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.