Czy rozliczyć dochód ze zbioru owoców

Córka podatniczki w czasie wakacji będzie pracować przy zbiorach owoców i warzyw. Jej zarobki będą niewielkie, ale pozwolą na zgromadzenie choć części kwoty potrzebnej na zakup podręczników szkolnych. Czy niskie zarobki trzeba będzie opodatkować?

Czy drobne umowy można objąć ryczałtem

Studentka w czasie wakacji będzie pracować na umowę-zlecenie w ogródkach restauracyjnych. Pojedyncza umowa nie będzie wyższa niż 200 zł. Czy takie wynagrodzenie rozlicza się 18-proc. zryczałtowanym podatkiem dochodowym?

Czy rozliczyć PIT od dochodów z Belgii

Grupa znajomych planuje wyjechać w wakacje do Belgii. Chcą podjąć pracę w fabryce czekolady. W Polsce w ciągu roku nie podejmują pracy, bo studiują dziennie. Czy zarobki zagraniczne będą musieli rozliczyć w polskim urzędzie skarbowym?

Czy opodatkować w PIT zarobki niemieckie

Od 1 maja Niemcy otworzyli rynek pracy dla polskich pracowników. Podatniczka zamierza skorzystać z tej możliwości i wyjechać do pracy do Frankfurtu od lipca do września. W Polsce nie uzyskuje żadnych przychodów. Czy zarobione za Odrą pieniądze trzeba będzie rozliczyć w Polsce?

Czy dochody z Rosji wykazać w załączniku

Podatnik wrócił z Rosji, gdzie przez kilka miesięcy uzyskiwał dochody. Czy do rozliczenia dochodów zagranicznych w Polsce trzeba wypełnić dodatkowy formularz?

Czy przysługuje kwota wolna od podatku

W czasie wakacji podatnik będzie pracował na Helu. Głównie w smażalniach ryb. Jego miesięczny zarobek będzie oscylował w granicach 1,4 tys. zł. Czy istnieje kwota dochodu niepodlegająca opodatkowaniu?

Czy ustawa określa źródła przychodów

Podatniczka w czasie wakacji kilkakrotnie zmieniała pracę. Raz była zatrudniona na podstawie umowy o pracę, innym razem na umowę-zlecenie. Czy przepisy określają źródła przychodów podlegające opodatkowaniu?

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak rozliczyć pracę wakacyjną.