Czy tylko gotówka będzie przychodem

W 2010 roku podatnik pracował w kilku miejscach. Kilka razy poza wynagrodzeniem za pracę otrzymał dodatkowe świadczenia. Zazwyczaj był to abonament medyczny. Czy tylko wypłaty pieniężne są przychodem do opodatkowania?

Czy świadczenia w naturze trzeba wycenić

Podatnik pracuje w hurtowni z artykułami chemicznymi. Raz na kwartał pracodawca przekazuje pracownikom towary, które mają krótki termin ważności. Czy wartość tego typu świadczeń trzeba wycenić?

Czy od wygranej w konkursie jest PIT

Szkoła ogłosiła konkurs dla absolwentów. Nagrodą dla zwycięzcy konkursu jest zwolnienie z opłaty wpisowej oraz uzyskanie prawa do pełnego cyklu bezpłatnych studiów na jednym wybranym kierunku. Warunkiem utrzymania zwolnienia jest uzyskiwanie w kolejnych latach średniej z wyników w nauce nie niższej niż średnia wyników dla danego rocznika. Czy taka wygrana jest objęta PIT?

Czy wartość polisy OC jest przychodem

Firma opłaca dla członków zarządu składki polisy OC. Przy opłacaniu składek, objęci polisą nie są wskazani z imienia i nazwiska. Czy wydatki związane z opłaceniem polisy OC przez spółkę będą przychodem opodatkowanym PIT?

Czy rozlicza się wydatki na intergację

Spółka postanowiła zorganizować spotkanie integracyjne dla swoich pracowników. Czy wydatki na organizację spotkania są nieodpłatnym świadczeniem dla pracownika i stanowią jego przychód?

Czy używanie auta zainteresuje fiskusa

Podatnikowi został przydzielony samochód służbowy. Może on także wykorzystywać to auto do celów prywatnych. Czy powstanie u niego przychód?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kiedy nieodpłatne świadczenia trzeba wykazać w zeznaniu.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.