Czy łóżko jest sprzętem do rehabilitacji

Od 1996 r. podatnik leczy się u lekarza specjalisty w związku z chorobą kręgosłupa. Posiada orzeczenie o zaliczeniu do III grupy inwalidztwa. Kupił na raty łóżko Ceragem (ortopedyczno-rehabilitacyjne). Czy będzie to wydatek rehabilitacyjny w rozumieniu ustawy o PIT?

Czy wydatek na materac obniży dochód

Podatniczka jest osobą niepełnosprawną o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Kupiła materac rehabilitacyjny podczas prezentacji sprzętu rehabilitacyjno-leczniczego. Posiada fakturę zakupu materaca. Czy wydatek poniesiony na materac może odliczyć od dochodu w zeznaniu podatkowym?

Czy odliczenie zależy od niepełnosprawności

Podatnik ma na utrzymaniu chore dziecko, którego leczenie polega na wykonywaniu dożylnych infuzji czynnika krzepnięcia. Specjalistyczne igły wraz ze sprzętem umożliwiającym infuzję są elementem niezbędnym do funkcjonowania urządzenia, jakim jest port naczyniowy. Podatnik czeka na orzeczenie o niepełnosprawności dziecka. Czy odliczenie wydatków uzależnione jest od orzeczenia o niepełnosprawności?

Czy koszty operacji są odliczane w PIT

Podatniczka ma na utrzymaniu niepełnosprawne dziecko zaliczone do osób o znacznym stopniu niepełnosprawności od urodzenia. W ubiegłym roku dziecko odpłatnie zostało poddane zabiegowi operacyjnemu zeza lewego oka w niepublicznej placówce służby zdrowia. Koszt zabiegu to 3990 zł. Czy taki wydatek można ująć w zeznaniu podatkowym?

Czy można odliczyć zakup leków

Lekarz specjalista zalecił dziecku podatnika (choremu na autyzm) leki i suplementy umożliwiające poprawę zdrowia i funkcjonowania organizmu. Podatnik kupił leki i suplementy za granicą w aptece holenderskiej. Posiada faktury potwierdzające dokonanie transakcji. Czy zakupione leki i suplementy pozwalają podatnikowi na skorzystanie z ulgi rehabilitacyjnej?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Czy odliczyć koszty rehabilitacji.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.