Fiskus, szukając zatajonych dochodów, wykorzysta dane GUS

autor: Przemysław Molik04.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 04.08.2011, 09:43

Jeśli podatnicy nie składali deklaracji podatkowych, to fiskus, ustalając wartość rocznych przychodów i kosztów, może wziąć pod uwagę dane statystyczne GUS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • top(2011-08-07 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    a jak obliczyc taką darowiznę od rodziców tj. mieszkamy u rodziców, nie płacimy za mieszkanie, za media, nie płacimy rodzicom za utrzymanie /3osoby/,

    Odpowiedz
  • fly(2011-08-04 07:14) Zgłoś naruszenie 00

    Idąc dalej tym tropem, wszyscy powinniśmy płacić podatki od średnich dochodów. To nowa wykładnia państwa prawa? A ja myślałem, że trzeba udowodnić czyn, a nie że się go nie zrobiło. Ciekawe jak można udowodnić, że się nie ma willi w Kaliforni?

    Odpowiedz
  • tak i siak(2011-08-04 07:19) Zgłoś naruszenie 00

    Urzędy skarbowe powinny wziąć pod lupę wydatki rencistów i tych, którzy pobierają najniższe emerytury, bo takie dochody nie wystarczają na utrzymanie - to oczywiście żart - zajadają chleb ze smalcem lub margaryną, a bida w kominie gra, ku uciesze, ale i zastanowieniu:

    "Trąby długie we łkaniu aż się zanoszą, i znaki
    Pokłaniają się z góry opuszczonymi skrzydłami,
    Jak włóczniami przebite smoki, jaszczury i ptaki...
    Jako wiele pomysłów, któreś dościgał włóczniami"

    Odpowiedz
  • wyjezdzam do Gabonu(2011-08-04 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    takie rzeczy to tylko u nas, nawet Białoruś się chowa!

    Odpowiedz
  • J a g o d a(2011-08-04 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety wszyscy klamiecie. Ja w naszej polsce nie widzę żadnej, ale to żadnej biedy.

    Odpowiedz
  • jut(2011-08-04 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    Wasze komentarze wynikają z nieznajomości prawa i problemu. W sytuacji, gdy ktoś poniósł znaczne wydatki, a w oficjalnie wykazane dochody nie pokrywają tych wydatków należy wykazać źródło pieniędzy na te wydatki. Może to być kredyt, ale też niektórzy po prostu nie opodatkowali dochodów z szarej strefy, nie zgłosili darowizn etc. To istnieje w każdym kraju

    Odpowiedz
  • Meg(2011-08-04 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego w walce z urzędem, to podatnik musi dowodzić swojej niewinności? Czemu z góry jesteśmy na przegranej pozycji?

    Odpowiedz
  • zas(2011-08-04 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    A kto ma większą wiedzę na temat tych wydatków? US czy podatnik który te wydatki poniósł?

    Odpowiedz
  • H(2011-08-04 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Nigdzie poza GUS-em nie spotkalam statystycznego obywatela i jego dochodow.

    Odpowiedz
  • Boczek(2011-08-04 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Powyższe komentarze świadczą o dużym stopniu zanarchizowania polskiego Narodu. Uczciwy podatnik powinien być zadowolony, że urzędy skarbowe ścigają niezbyt uczciwych podatników, a takimi są osoby, które oficjalnie mają niskie dochody, za to bardzo duże wydatki. Tymczasem z powyższych komentarzy wyziera idiotyczna aprobata dla działań sprzecznych z prawem. Jeżeli podatnik nie potrafi wytłumaczyć się ze swych przychodów (dochodów), to należy obciążyć go podatkiem po znamionach zewnętrznych. Szkoda tylko, że urzędy skarbowe omijają szerokim łukiem instytucje kościelne i ich funkcjonariuszy, a także osoby przynależne (w domyśle) do zorganizowanych grup przestępczych.

    Odpowiedz
  • sylwek4p(2011-08-04 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    jedny słowem wiemy do czego był potrzebny powszechny spis

    Odpowiedz
  • Boczek(2011-08-04 15:00) Zgłoś naruszenie 00

    Sylwek, błędnie interpretujesz. W spisie nikt o dochody się nie pytał. Nie bądź taki Paździoch.

    Odpowiedz
  • Tad R(2011-08-04 16:48) Zgłoś naruszenie 00

    Nie bronie przekretow, ale wracamy stopniowo do mentalnosci PRLu: urzednik moze zmyslic co mu sie spodoba, a zwykli ludzie maja dowodzic wlasnej niewinnosci. Powinno sie lapac zlodzieja na goracym uczynku, a nie zmuszac wszystkich do dowodzenia, ze sa niewinni.

    Odpowiedz
  • krysia(2011-08-04 20:32) Zgłoś naruszenie 00

    jak czytam te wasza opinie to mi sie robi niedobrze bie macie pojencia co oni z nami robia kazdy podatnik to zlodziej i nie mozna nigdzie udowodnic ze jest sie niewinnym

    Odpowiedz
  • KONSTANCJA(2011-08-04 22:20) Zgłoś naruszenie 00

    TO JEST OKROPNE - KAŻDEMU MOŻNA W TEN SPOSÓB PRZYPISAĆ WIĘCEJ NIŻ POSIADAŁ. CZŁOWIEK ŻYJE NA CHLEBIE Z MASŁEM, BO OSZCZĘDZA NA COŚ TAM. ZAKUPI TĄ RZECZ, A URZĄD SKARBOWY PRZYCZEPI SIĘ, ŻE WYDATEK JEST ZBYT DUZY, BO ŚREDNIO NA KONSUMPCJĘ POWINNO BYĆ WYDANE TYLE ZŁ CO WYNIKA Z DANYCH GUS.
    BEZ PRZESADY, LUDZIE, CZY JAM MAM SKŁADAĆ WSZYSTKIE PARAGONY ZAKUPÓW, ŻEBY SIE TŁUMACZYC ILE JEM I CO JEM!!!
    kOCHANI - MUSIMY TAK ROBIĆ, BO PO KILKU LATACH FISKUS NAM OSZACUJE I CZYM UDOWODNIMY, ŻE TAK NIE BYŁO JAK ONI TWIERDZA!
    NICZYM, BO ONI UMIĄ TYLKO DOBRZE SZACOWAĆ - A SĄDY ADMINISTARCYJNE ZAKLEPYWAĆ!!!
    PAŃSTWO SZUKAN NA SIŁE KASY, A NJLEPSZE JEST "SZACOWNIE' OBYWATELI.

    Odpowiedz
  • Konstytucyjne domniemanie niewinności(2011-08-04 22:49) Zgłoś naruszenie 00

    CO Z BEZDOMNYM CO WYŻYWI SIĘ NA ŚMIETNIKU ??

    Odpowiedz