Wspólnik przekształconej spółki zapłaci podatek

autor: Łukasz Zalewski22.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 22.07.2008, 09:30

Niepodzielony zysk spółki z ograniczoną odpowiedzialnością po przekształceniu w komandytową nie stanowi przychodu. W większości wyroków WSA twierdzi, że dopiero w momencie wypłaty u wspólnika powstaje przychód. Projekt zmian w ustawie o PIT zakłada opodatkowanie niepodzielonego zysku przez wspólników.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • KEDUD(2008-07-22 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    Opodatkowanie przeniesionego zysku i kapitałów - zapasowego bądź rezerwowego powstałych z zysku lat ubiegłych spólłki kapitałowej w momencie wypłaty w czasie trwania już spólki osobowej nie znajduje żadnych podstaw prawnych. Ukształtowany został byt prawny spółki osobowej, gdzie pobrania wolnych środków pieniężnych nie wywołują skutków podatkowych (ewentualne ograniczenia wynikaja z warunków umowy). Opodatkowaniu w społce osobowej podlegają wspólnicy z dochodu wykazanego, zaś pobrania środków pienieżnych z dochodu po opodatkowaniu, czy innych wpływów pieniężnych nie powodują zadnego obowiązku podatkowego. Logiczne - albo opodatkowanie w momencie przekształcenia, albo nieopodatkowanie w żadnym innym czasie po przekształceniu.

    Odpowiedz
  • Rosnowski(2009-02-26 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    powiedz to NSA!! bladź!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane