Komentarz redakcji: Cwaniactwo w majestacie prawa

autor: Bogdan Świąder13.07.2010, 03:00

Fiskus wymaga od obywateli płacenia podatków. Jest to zrozumiałe i zasada ta funkcjonuje w tzw. państwach cywilizowanych. Są jasno określone reguły: uczciwie płacisz podatki, a jak nie, to fiskus może się upomnieć o swoje w ciągu 5 lat. Po tym okresie zobowiązania fiskalne się przedawniają. Jednak organy podatkowe nie lubią jasnych reguł gry.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • r@(2010-07-13 07:45) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Świader a co to za dziwo fiskus, że wymaga od obywateli płacenia podatków.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2010-07-13 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    Życiowo jest tak jak masz układ w US to podatku nie płacisz. Układ nie trwa wiecznie więc w sukurs przychodzi przedawnienie. Może by tak poprostu wydłużyć przedawnienie do 10 lat i wtedy już układy mniej będą skuteczne.

    Odpowiedz
  • US - musi pamiętać(2010-07-13 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    że BARANY się STRZYŻE, a nie OBDZIERA ze SKÓRY!!

    Odpowiedz
  • wqrzony(2010-07-13 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Świąder, co to znaczy bezpodstawne wszczynanie spraw karnych skarbowych ? Znów idziemy w stronę pochwały krętactw wszelakiej maści. Wasza gazetka coraz bardziej sobie po bandzie jedzie. A ten Mareczek Wasz to nie pamięta wół jak cielęciem bół - gdzie pracował jak nie w fiskusie ? Zobaczcie art. 70 § 6 OP tak w ogóle.

    Odpowiedz
  • mac(2010-07-13 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego nie zrezygnować z instytucji automatycznego przedawnienia zobowiązania podatkowego ? dlaczego tolerować rozwiązanie że jedni mogą nie płacić a "oczyszczenie" spowoduje upływ czasu a nie uregulowania zapłaty. Pamiętać trzeba o sprawiedliwości podatkowej i fakcie, że pieniądze te wpływają do budżetu państwa i nic do nich nie ma urząd skarbowy.

    Odpowiedz
  • dsf(2010-07-13 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    bezpodstawne oskarżanie podatnika jest przestępstwem !!!
    art. 234 kk

    Odpowiedz
  • wqrzony(2010-07-13 15:03) Zgłoś naruszenie 00

    Włąsnie za mało jest spraw karnych skarbowych - ciekaw jestem czy mac, dsf czy redaktor Gazety Prawnej wie, że w urzędzie skarbowym w kksie pracuje 1 osoba, a w kontroli np. kilkadziesiąt ? Ewidentni krętacze typu "kupiłem koszty na 3 mln zł" czasem nie mają spraw z kks bo nie ma komu robić.

    Odpowiedz
  • wqrzony(2010-07-16 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    I co tak zamilkliście ? Kasa, mamona itp. ważniejsza niż PRAWDA. Urzędników, ludzi, którzy walczą z krętactwami się poniża, upokarza, ośmiesza, ważniejszy jest krętacz typu piekarz z Legnicy. "Poglądy doktryny" - poglądy panów profesorów są nieobiektywne, bo często pracują oni jako pełnomocnicy podatników, piszą to, co jest najkorzytsniejsze dla podatnika.

    Odpowiedz