PiS czyli Prezenty i Skubanko. Za niższy wiek emerytalny i kwotę wolną zapłacimy podwyżką podatków

autor: Jakub Kapiszewski, Marek Chądzyński02.12.2016, 09:00
Mateusz Morawiecki

To wicepremier Mateusz Morawiecki będzie musiał znaleźć sposób na zapełnienie państwowej kasyźródło: Newspix
autor zdjęcia: AAABACA

500+, obniżenie wieku emerytalnego, wyższa kwota wolna – wszystko kosztuje, a będzie kosztować jeszcze więcej. Rząd będzie musiał zacząć trałowanie podatkowe.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (48)

  • qwerty(2016-12-02 09:07) Zgłoś naruszenie 8124

    PiS czyli Populizm i Socjalizm

    Odpowiedz
  • podatnik(2016-12-02 09:28) Zgłoś naruszenie 1472

    Najpierw niech zaczną od posłów i senatorów ????Czas by zapłacili wreszcie podatek od kwoty wolnej od podatku za 5 lat do tyłu.

    Odpowiedz
  • Przy okazji(2016-12-02 09:34) Zgłoś naruszenie 6619

    Polska jest bardzo źle zarządzana. Nawet trudno nazwać ten cyrk zarządzaniem, nie ma on nic wspólnego z gospodarowaniem (ekonomią), cierpi gospodarka i bezpieczeństwo narodu.

    Odpowiedz
  • Mary K.(2016-12-02 09:38) Zgłoś naruszenie 5514

    Mam dosyć rujnowania Polski

    Odpowiedz
  • dziadek(2016-12-02 09:39) Zgłoś naruszenie 746

    jednym słowem cztery słowa: my decydujemy - wy płacicie

    Odpowiedz
  • Przy okazji.(2016-12-02 09:41) Zgłoś naruszenie 338

    GOSPODAROWANIE to taki sposób działania aby z tego co mamy uczynić więcej (przysporzyć bogactwa), ale nasi politycy nie są w stanie tego zrozumieć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Seb(2016-12-02 09:53) Zgłoś naruszenie 5414

    Zniszcza kraj i naród i sami zrezygnują i zwieja za granicę.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • alef(2016-12-02 10:04) Zgłoś naruszenie 554

    Dzisiejszy system podatkowy cierpi na starczy niedowład, zawiera zbyt wiele uliczek, zwolnień, ulg i niejasności interpretacyjnych. Podstawową kwestią jest objęcie WSZYSTKICH podatkiem od uzyskiwanych dochodów PIT. Idiotyzmem było umieszczanie poza podatkiem PIT rolników, sadowników, hodowców itd. - a to w wyniku układów politycznych PSL z kolejnymi koalicjantami. Jak to teraz odkręcić? I tzw. rezydencje podatkowe. Należy chyba wybrać prosty podatek liniowy PIT w wysokości 15-18 procent, bez żadnych ulg i zwolnień. Kwota wolna od podatków to minimalna renta razy 12. Druga sprawa to złe systemy ubezpieczeń zdrowotnych i społecznych.Wszystkie emerytury powinien wypłacać ZUS, co wiąże się z likwidacją odrębnego KRUS i finansowo dziwacznych zasad jego funkcjonowania. Sprawy nie rozwiąże jednorazowe ograbienie z emerytur części mundurówki (w dużym stopniu bezprawne), które podważy na wiele lat zaufanie do państwa. Bo ludzie nadal wierzą, że od karania są niezależne sądy, a nie zarozumiali politycy. Emerytura powinna być związana ze stażem pracy i z niego logicznie wynikać, nie jest bowiem żadnym łaskawym świadczeniem socjalnym, ale nienaruszalną częścią wynagrodzenia odłożoną w czasie. Stąd powinno się do woli "dorabiać" na emeryturze, ale już nie na rencie, która jest wypłacana za "niezdolność do pracy" . Skąd się bierze te 14 procent zatrudnianych "na czarno"? Globalna reforma emerytur ( a już 7 milionów osób pobiera świadczenia) wymaga konsensusu politycznego i społecznego, do osiągnięcia którego - jak się wydaje - PiS butnie narzucający innym swoją wizję świata, historii i moralności, nie jest chyba zdolny.

    Odpowiedz
  • kukiz15 topis(2016-12-02 10:05) Zgłoś naruszenie 4714

    Kłamliwy,fałszywy pis prowadzi Polskę na to co było w Grecji i jest -zgroza

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Poka(2016-12-02 10:19) Zgłoś naruszenie 929

    I BARDZO DOBRZE BRAVO PIS JESZCZE TYLKO PRZEWALUTOWAC KREDYTY FRANKOWE PO KURISE Z DNIA UDZIELENIA KREDYDTU I NASTEPNA KADENCJE PIS MA ZAPEWNIONĄ !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • i(2016-12-02 10:40) Zgłoś naruszenie 288

    czy zus sparwdzi przyłębska? dostałą l4 a nie była chora

    Odpowiedz
  • Czekamnato(2016-12-02 11:08) Zgłoś naruszenie 160

    Podatek od niezdrowej zywnosci jak najbardziej. Wiekszosc chorob bieze sie z takiego jedzenia. Proste, sezonowe jedzenie.

    Odpowiedz
  • opiekunka(2016-12-02 11:32) Zgłoś naruszenie 251

    Jak długo będziemy wegetować za 520,00 zł miesięcznie opiekując się dorosła osobą niepełnosprawną,w tym kraju jesteśmy na dnie

    Odpowiedz
  • gastarbeiter(2016-12-02 11:34) Zgłoś naruszenie 825

    Do autorow i nie tylko: jest jeszcze cos co nazywa sie solidaryzmem spolecznym. I o tym zwykle zapominamy....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-12-02 11:36) Zgłoś naruszenie 2227

    Plująca Gazeta Prawna nie chce pamietać jak Tusk ogłosił: ..... Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. !Wszystko to klepnęli sprzedajni wykształciuchy z TK ,że to nie wyzysk zakazany Konstytucją RP i w ten sposób udowodnili że jest to Trybunał Antykonstytucyjnie nie spełniający swojej roli. Nie ma nic gorszego dla Narodu jak sprzedajni sędziowie .Oni nie pamiętali o wyroku”" każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )-- bez renty ani emerytury”. "spotkałem przed wyborami Prezydenckimi starego styranego pracownika który wracał z nocnej zmiany w pracy i zameldował Mi że ma 48lat pracy nie licząc szkoły. Stwierdził,że gdyby miał głosować na PO to wolał by sobie rękę uciąć !---już od kilku lat powinien być na emeryturze która była by wyższa niż Jego obecny zarobek i czy Tusk Mu to naprawi - nie tylko musi chodzić do pracy włócząc ledwo nogami ale w dodatku od kilu lat jest stratny finansowo. ...itd \

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obywatel(2016-12-02 11:57) Zgłoś naruszenie 1310

    Obawiam sie, ze zaplacimy wyzszym VAT-em za podstawowe produkty spozywcze typu chleb, mleko itp. Biedniejsi zaplaca obnizeniem poziomu zycia, a "biedacy z 17 tys. zl miesiecznie utraca az 50 zl w ramach likwidacji kwoty wolnej od podatku. --- Kiedy wreszcie zostanie wprowadzony 4-5 progowy podatek progresywny PIT?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • psychiatra Antoniego(2016-12-02 12:13) Zgłoś naruszenie 3214

    Po 1 roku rządów populistów zwykle społeczeństwo jest otumanione i szczęśliwe ..... w wypadku PIS, można ju z mówić o nadchodzącej katastrofie. Prawdopodobnie za 2 lata będą zmiany w ordynacji wyborczej a nad porządkiem publicznym będzie czuwać tzw. Wojsko Obrony Terytorialnej naszego świra Antoniego.

    Odpowiedz
  • Amigo(2016-12-02 15:33) Zgłoś naruszenie 1315

    Ja rozumiem że można sie nie zgadzać z obecną władzą ale Gazeta Prawna pluje jadem i niech sobie przypomni jak poprzedni rząd kłamał że nie podniesie podatkow stawek a podwyższył VAT (z 3% do 5%, z 7% do 8% i z 22% do 23%), stawki rentowej (o dwa pkt. proc.), akcyzy (na ON, wódkę i papierosy), zamrożenie progów PIT Do tego jeszcze doszły nowe daniny: podatek od miedzi i srebra, myto (via toll), podatek bankowy i inne. Polska stała się prawdziwym zagłębiem międzynarodowych oszustów, którzy wyłudzali VAT w całej Europie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • odczepcie sie od emerytow(2016-12-02 15:34) Zgłoś naruszenie 31

    weźcie się odwalcie od emerytów i osób pracujących, to oni swoją pracą utrzymują ten kraj. Małpiszony jedne kraj niszczy 500+ za ********** sie i rozmnażanie, nie dociera to do was. Co za tępe umysły.

    Odpowiedz
  • dłużej nie wytrzymam(2016-12-02 16:07) Zgłoś naruszenie 201

    komu mam przyłożyć w mordę, bo już mam dosyć słuchania jak emeryci niszczą kraj, a jestem zdolna, bo mój śp. ojciec jak się wkurzył podczas II wojny światowej to tak niemców gonił, że aż doszedł do Berlina goniąc ich. Także ustawiajcie się w kolejce po lanie po mordzie odemnie jeżeli nie przestaniecie obwiniać emerytów po 40 latach pracy że niszczą kraj odbierając swoje wypracowane złożone na koncie bankowym w tym cholernym pastwie, bo inaczej nie można.

    Odpowiedz