PiS czyli Prezenty i Skubanko. Za niższy wiek emerytalny i kwotę wolną zapłacimy podwyżką podatków

autor: Jakub Kapiszewski, Marek Chądzyński02.12.2016, 09:00
Mateusz Morawiecki

To wicepremier Mateusz Morawiecki będzie musiał znaleźć sposób na zapełnienie państwowej kasyźródło: Newspix
autor zdjęcia: AAABACA

500+, obniżenie wieku emerytalnego, wyższa kwota wolna – wszystko kosztuje, a będzie kosztować jeszcze więcej. Rząd będzie musiał zacząć trałowanie podatkowe.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (48)

  • ljot17(2016-12-05 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    Tańsze były wałki Platformy Aferalnej. Nie trzeba było płacić 500 + Kiepskim.

    Odpowiedz
  • czesio(2016-12-04 16:14) Zgłoś naruszenie 00

    Tytuł godny klakierów Gargamela

    Odpowiedz
  • kolo(2016-12-04 14:26) Zgłoś naruszenie 10

    Wystarczy ograniczyć złodziejstwo na VAT i kasa się znajdzie.

    Odpowiedz
  • piesekugryzmnie(2016-12-03 13:22) Zgłoś naruszenie 10

    Z proponowanego programu Familienfikumikulife wynika,ze mamy pracowac na wszystkie dzieci a nasze dostana co laska(panska)"

    Odpowiedz
  • ?(2016-12-03 12:52) Zgłoś naruszenie 10

    Uczestnicy systemu emerytalnego,ktory nie powstal wczoraj domagaja sie jedynie dotrzymania warunkow umowy od depozytariusza i zarzadcy funduszu.Czy skladka obowiazkowa(dla pracodawcy) to byl podatek?

    Odpowiedz
  • obserwator(2016-12-03 09:38) Zgłoś naruszenie 21

    artykuł jest gdybaniem, gazeta wyborcza to taki jasnowidz jak Wałęsa (ostatnio synalek powiedział że ojciec jako polityk widzi więcej), dlaczego przez 9 lat nikt tak się nie czepiał w redakcji kwoty wolnej

    Odpowiedz
  • Gość(2016-12-03 07:59) Zgłoś naruszenie 10

    a kysz ... w rządzie czytają G.P. Nie dawajcie im "gotowców" do ręki. Łapy precz od moich pieniędzy - od czasu ukończenia A1 do Ostrawy dojadę szybciej, niż do własnego Urzędu Skarbowego, więc nie mam problemów z podjęciem decyzji o pozostaniu "fiskalnym Czechem".

    Odpowiedz
  • kontra(2016-12-03 05:53) Zgłoś naruszenie 11

    Lemingi podniesli podatek i wiek emerytalny i nic nie dali w zamian i tak kraj zadłużyli swoja rozrzutnością .

    Odpowiedz
  • ja(2016-12-03 00:28) Zgłoś naruszenie 20

    Co bierzesz chłopczyku, a od emerytów się od..........., płaciliśmy składki ZUS przez 40lat, a ty w życiu ani złotówki nie wpłaciłeś do ZUS i ujadasz cały czas.

    Odpowiedz
  • dfr(2016-12-02 22:16) Zgłoś naruszenie 11

    wuj z takim krajem, wyjeżdzam

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Majka(2016-12-02 20:45) Zgłoś naruszenie 32

    Ten kto wymyślił i wprowadził 500+ przy najniższej kwocie emerytury zł 882 brutto powinien odpowiadać za ten bałagan. Wystarczyło obiecać w dzisiejszych realiach 200-250 zł i na obniżenie wieku emerytalnego by wystarczyło. Tak jak Inspektor pracy " często się wypowiada 60 latkowie to ludzie ,którzy mają co najmniej 2-3 lata dodatkowej pracy biorąc pod uwagę nadgodziny , które były nagminne gdy mieliśmy jeszcze swoje zakłady pracy i gro produkcji szło na eksport. Moją teściową często kierownictwo prosiło, aby zostawała po godzinach , bo nie wyrabiają się z zamówieniami. Nie ważne było , że była już przemęczona liczyły się zamówienia, które trzeba było wykonać. Młodym dobrze jest pomóc, kiedy są w ciężkiej sytuacji , ale powinni dać też coś od siebie. Pomoc też nie powinna być długoterminowa, bo w kolejce czekają inni.

    Odpowiedz
  • dfdfd(2016-12-02 18:38) Zgłoś naruszenie 31

    do wawa(dzisiaj 17:22) - co do emerytów to nie zrujnuje, zrujnuje ale 500+ za ********** się

    Odpowiedz
  • ~j.(2016-12-02 18:11) Zgłoś naruszenie 22

    Niestety z edukacją ekonomiczną jest u nas tragicznie i bardzo wielu ludzie po prostu nie rozumie czegoś, co jest oczywiste, a mianowicie, że jeśli rząd ma coś dawać (np. 500+, wcześniejsze emerytury itp.) to najpierw musi więcej zabrać w postaci podatków. Jeśli więc chcemy, żeby nam dawano zwiększone świadczenia z budżetu, to musimy się godzić z tym, że zapłacimy wyższe podatki! Ale oczywiście politycy rzadko mówią prawdę, a w kampaniach wyborczych to może nigdy, a nawet często obiecują, że będą dawać więcej "prezentów", a jednocześnie obniżą podatki, co jest oczywiście tak samo wykonalne, dzielenie przez zero, albo kwadratura koła. Niestety jednak populistyczne hasła są bardzo nośne i wielu ludzi daje się na to nabrać. No, teraz jeszcze mogą nam mówić, jeśli na coś nie starcza pieniędzy, że to wszystko wina tamtych, bo zostawili "Polskę w ruinie", ale na dłuższą metę to i tak będzie niewiarygodne. Kiedy my wszyscy wreszcie się nauczymy NIE WIERZYĆ politykom???...

    Odpowiedz
  • wawa(2016-12-02 17:22) Zgłoś naruszenie 1713

    ludzie przegonić trzeba pis niezwłocznie bo zruj nuje kraj

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • dłużej nie wytrzymam(2016-12-02 16:07) Zgłoś naruszenie 201

    komu mam przyłożyć w mordę, bo już mam dosyć słuchania jak emeryci niszczą kraj, a jestem zdolna, bo mój śp. ojciec jak się wkurzył podczas II wojny światowej to tak niemców gonił, że aż doszedł do Berlina goniąc ich. Także ustawiajcie się w kolejce po lanie po mordzie odemnie jeżeli nie przestaniecie obwiniać emerytów po 40 latach pracy że niszczą kraj odbierając swoje wypracowane złożone na koncie bankowym w tym cholernym pastwie, bo inaczej nie można.

    Odpowiedz
  • odczepcie sie od emerytow(2016-12-02 15:34) Zgłoś naruszenie 31

    weźcie się odwalcie od emerytów i osób pracujących, to oni swoją pracą utrzymują ten kraj. Małpiszony jedne kraj niszczy 500+ za ********** sie i rozmnażanie, nie dociera to do was. Co za tępe umysły.

    Odpowiedz
  • Amigo(2016-12-02 15:33) Zgłoś naruszenie 1315

    Ja rozumiem że można sie nie zgadzać z obecną władzą ale Gazeta Prawna pluje jadem i niech sobie przypomni jak poprzedni rząd kłamał że nie podniesie podatkow stawek a podwyższył VAT (z 3% do 5%, z 7% do 8% i z 22% do 23%), stawki rentowej (o dwa pkt. proc.), akcyzy (na ON, wódkę i papierosy), zamrożenie progów PIT Do tego jeszcze doszły nowe daniny: podatek od miedzi i srebra, myto (via toll), podatek bankowy i inne. Polska stała się prawdziwym zagłębiem międzynarodowych oszustów, którzy wyłudzali VAT w całej Europie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • psychiatra Antoniego(2016-12-02 12:13) Zgłoś naruszenie 3214

    Po 1 roku rządów populistów zwykle społeczeństwo jest otumanione i szczęśliwe ..... w wypadku PIS, można ju z mówić o nadchodzącej katastrofie. Prawdopodobnie za 2 lata będą zmiany w ordynacji wyborczej a nad porządkiem publicznym będzie czuwać tzw. Wojsko Obrony Terytorialnej naszego świra Antoniego.

    Odpowiedz
  • Obywatel(2016-12-02 11:57) Zgłoś naruszenie 1310

    Obawiam sie, ze zaplacimy wyzszym VAT-em za podstawowe produkty spozywcze typu chleb, mleko itp. Biedniejsi zaplaca obnizeniem poziomu zycia, a "biedacy z 17 tys. zl miesiecznie utraca az 50 zl w ramach likwidacji kwoty wolnej od podatku. --- Kiedy wreszcie zostanie wprowadzony 4-5 progowy podatek progresywny PIT?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-12-02 11:36) Zgłoś naruszenie 2227

    Plująca Gazeta Prawna nie chce pamietać jak Tusk ogłosił: ..... Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. !Wszystko to klepnęli sprzedajni wykształciuchy z TK ,że to nie wyzysk zakazany Konstytucją RP i w ten sposób udowodnili że jest to Trybunał Antykonstytucyjnie nie spełniający swojej roli. Nie ma nic gorszego dla Narodu jak sprzedajni sędziowie .Oni nie pamiętali o wyroku”" każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )-- bez renty ani emerytury”. "spotkałem przed wyborami Prezydenckimi starego styranego pracownika który wracał z nocnej zmiany w pracy i zameldował Mi że ma 48lat pracy nie licząc szkoły. Stwierdził,że gdyby miał głosować na PO to wolał by sobie rękę uciąć !---już od kilku lat powinien być na emeryturze która była by wyższa niż Jego obecny zarobek i czy Tusk Mu to naprawi - nie tylko musi chodzić do pracy włócząc ledwo nogami ale w dodatku od kilu lat jest stratny finansowo. ...itd \

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz