Organy skuteczniejsze w kwestionowaniu rozliczeń. Trzeba więc walczyć o swoje

autor: Łukasz Zalewski10.11.2016, 07:21; Aktualizacja: 10.11.2016, 07:51
Podatki obliczenia

Czynności sprawdzające często dotyczą rozliczeń VAT, w tym weryfikacji zasadności jego zwrotuźródło: ShutterStock

Kontrole skarbowe są coraz skuteczniejsze – chwali się Ministerstwo Finansów. Chodzi głównie o skuteczniejsze ściganie oszustów wyłudzających VAT, ale również kontrolowanie rozliczeń podatników, a także ich kontrahentów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • dziadek(2016-11-11 07:28) Zgłoś naruszenie 221

    gajowy udał się do lasu. a tu widzi jak wszystkie zwierzątka uciekają z owego lasu. zatrzymał starego mrówka i pyta: mrówek co wy tak s***cie z tego lasu. a mrówek: szefie słonica zaszła w ciążę to i teraz wszyscy są podejrzani. Nie na temat?? pomyśl - może jednak?

    Odpowiedz
  • czytelnik(2016-11-11 06:08) Zgłoś naruszenie 151

    Oto przykłady "nielegalnego" zatrzymania zwrotu podatku VAT: 1. Kontrahent złożył deklarację VAT po terminie, ale nie zapłacił, gdyż zmarł. Organ stwierdził, że odliczono podatek od nieistniejącego podatnika, mimo że z masy spadkowej dochodzi niezapłaconego przez zmarłego podatku. 2. Zatrzymano zwor VAT od zakupu majątku firmy, w tym nieruchomości, mimo złożenia wniosku o opodatkowanie zakupu . Organ stwierdził, że doszło do nabycia Zorganizowanej Części Przedsiębiorstwa, więc nie można odliczyć podatku VAT. Sprzedający rozliczył VAT od sprzedaży i złożył deklarację VAT i nie zalega z podatkami budżetowymi. To tylko dwa przykłady, aby nie zanudzać.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane