statystyki

Są problemy z odpowiedzialnością za spis z natury w budżetówce

autor: Magdalena Sobczak17.10.2016, 11:16; Aktualizacja: 17.10.2016, 11:34
Część ekspertów wskazuje, że przepisy o CUW nie zwalniają kierownika jednostki z odpowiedzialności za majątek (a co za tym idzie, za jego inwentaryzację)

Część ekspertów wskazuje, że przepisy o CUW nie zwalniają kierownika jednostki z odpowiedzialności za majątek (a co za tym idzie, za jego inwentaryzację)źródło: ShutterStock

Od tego roku w sferze budżetowej można powierzyć prowadzenie rachunkowości centrum usług wspólnych. Teraz jednak pojawiły się wątpliwości, który kierownik odpowiada za inwentaryzację.

A wszystko za sprawą niejasnych przepisów. Jednostki rozpoczęły lub wkrótce rozpoczną inwentaryzację i tam, gdzie funkcjonuje centrum usług wspólnych (CUW), mogą być dylematy co do odpowiedzialności za spis. Jasne jest, że jeżeli rachunkowość jednostki przejął CUW, to kierownik nie odpowiada za prowadzenie rachunkowości swojej jednostki. Pojawia się jednak istotne pytanie, czy nadal będzie odpowiadał za spis z natury. Czy obowiązki przekazano w całości i teraz odpowiada już kierownik CUW? Zdania na ten temat są podzielone.


Pozostało 94% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane