Gajewski: Szkodliwa konkurencja podatkowa w UE jedną z przyczyn unikania opodatkowania

26.09.2016, 17:59; Aktualizacja: 26.09.2016, 18:19
Gajewski mówił o istocie i przyczynach międzynarodowego unikania opodatkowania.

Gajewski mówił o istocie i przyczynach międzynarodowego unikania opodatkowania.źródło: ShutterStock

Szkodliwa konkurencja podatkowa między państwami UE, to jedna z przyczyn międzynarodowego unikania opodatkowania - mówił w poniedziałek podczas konferencji w Naczelnym Sądzie Administracyjnym prof. Dominik Gajewski z SGH.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • sn(2016-09-26 23:47) Zgłoś naruszenie 52

  Widać ile uczciwków inaczej rozumiejących w tym kołchozie UE siedzi za grubą kasę , przy wsparciu lobbistów ok.9 tys.(niby zgodnie z prawem) z gruba kasą oligarchów światowych ,do przekonywania dygn.UE i premierów państw , aby bogaczom czasem nie stała się krzywda z dyrektyw UE. Przez tyle lat takie krętactwo korpo było w UE tolerowane .Ślizgali się na skórze biedaków i małych firm UE ,którym zdzierano "ostatnią koszulę często z karku" ,musieli płacić podatki np. w RP CIT 8 19% +dyw.19 % + przekręty na VAT. Straty RP przez te korpo rocznie ok.100mld. Te uczciwki korpo płacili przez "lewe kanały" 1-3%. Oni z UE te Szulcmany,Junkersy ,nic nie zrobili - czym oni się zajmowali ,kto ich rozlicza, chcą nas pouczać, nam moralizować ,trudno się dziwić że GB z takiego sochwozu uciekaj, od równych i równiejszych. Totalny wstyd Brukselo , taka degrengolada !!!.

  Odpowiedz
 • ano(2016-09-27 09:17) Zgłoś naruszenie 11

  A czy nie wystarczyłoby przyjęcie zasady że każdy pieniądz zarobiony w danym kraju musi być tam opodatkowany przy jednoczesnym odpowiednim skonfigurowaniu kosztów kwalifikowanych? Zamiast biegania potężną międzynarodową maszyną urzędniczą po siedzibach karteli i innych korporacji międzynarodowych.

  Odpowiedz
 • kokololo(2016-09-27 19:58) Zgłoś naruszenie 12

  Panie baranie Gajewski .Zamiast dziwic się że inni maja normalne podatki trzeba zrobić w Polandii takie same a nie płakać

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane