Premier Szydło: Nie zamierzamy podnosić podatków

08.09.2016, 11:11
Premier Beata Szydło

"Cieszę się, że udało nam się obniżyć CIT dla przedsiębiorców, że w tej chwili jest pakiet zmian w ustawach dla przedsiębiorców, które będą promowały innowacyjność i startupy."źródło: PAP
autor zdjęcia: Stanisław Rozpędzik

Nie zamierzamy absolutnie podnosić podatków. Jestem optymistycznie nastawiona, jeśli chodzi o sytuację finansów publicznych w Polsce - powiedziała w wywiadzie dla PAP premier Beata Szydło. Jak dodała, rząd pracuje obecnie nad jednolitym podatkiem.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • hiszpan(2016-09-11 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    Likwidacja konkurencji w paliwach i głałtowny wzrost w stosunku to reszty UE to nie podwyzka podatku? Ceny beda rosły i rosły po Orlen i Lotos beda podwyzszac cene hurtowa. Rynek LPG juz zniszczyli.

    Odpowiedz
  • Gienek(2016-09-11 04:06) Zgłoś naruszenie 10

    Szanowni Państwo przecież ten skrajnie lewicowy rząd niczym innym się nie zajmuje tylko podnoszeniem podatków i wymyślaniem nowych podatków np. bankowy, handlowy etc. Jakie nowe wymyślą?

    Odpowiedz
  • Irena(2016-09-09 22:18) Zgłoś naruszenie 10

    Oficjalnie może podwyżek podatków nie będzie, ale wzrost kosztów (tak jak w przypadku wody i ścieków )związanych z opłatami na ochronę środowiska jest tak drastycznie wysoki, że woda zdrożeje w sposób bardzo odczuwalny, a to oznacza wzrost wszystkiego. Podobnie jest z energią elektryczną o abonencie TV w rachunkach nie wspomnę. Jak można wciąż podwyższać - to nie gwarantuje stabilizacji - wręcz przeciwnie. Blokuje się Polakom ich przedsiębiorczość za wszelką cenę robiąc wszystko, żeby im się nie chciało chcieć.

    Odpowiedz
  • otgees(2016-09-09 13:36) Zgłoś naruszenie 21

    Bankowy już w opłatach, handlowy będzie w cenach.

    Odpowiedz
  • Ola(2016-09-09 10:49) Zgłoś naruszenie 50

    Jaka obuda. Nie podnosicie tylko nakładać nowe. Zobaczcie samo nowy podatek OZE do rachunku za wodę a zazchwile to samo w rachunku za prąd. To dzięki wam płacimy dwa razy tyle za OC i coraz wyższe ceny w sklepach. Ale jak zwykle to pewnie wina Tuska.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xyz23(2016-09-08 18:01) Zgłoś naruszenie 41

    Ja nie dostaję 500+ dzieci pełnoletnie ,dlaczego mam płacić większy podatek na czyjeś dzieci? Swoim muszę pomóc wystartować .

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2016-09-08 14:27) Zgłoś naruszenie 70

    Jeszcze niedawno było "nie będziemy" , teraz jest już "nie zamierzamy" ...

    Odpowiedz