statystyki

Rozliczenia: Budżet traci znaczące źródło dochodów

autor: Katarzyna Jędrzejewska25.08.2016, 07:45; Aktualizacja: 25.08.2016, 08:47
podatki akcyza

Z danych przekazanych DGP przez Ministerstwo Finansów wynika, że w 2015 r. czynności egzekucyjne podejmowane przez naczelników urzędów skarbowych przyniosły do budżetu dodatkowe prawie 484 mln złźródło: ShutterStock

Prawie pół miliarda złotych zebrały w 2015 r. urzędy skarbowe z tytułu opłat egzekucyjnych i manipulacyjnych. W tym roku kwota ta będzie prawdopodobnie znacznie niższa.

Taki może być skutek czerwcowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego (SK 31/14) podważającego wysokość opłat pobieranych przez naczelników urzędów skarbowych działających jako organy egzekucyjne.

Z danych przekazanych DGP przez Ministerstwo Finansów wynika, że w 2015 r. czynności egzekucyjne podejmowane przez naczelników urzędów skarbowych przyniosły do budżetu dodatkowe prawie 484 mln zł. W każdym z poprzednich dwóch lat było to nieznacznie ponad pół miliarda złotych.

Ile fiskus zarabiał na egzekucji

Ile fiskus zarabiał na egzekucji

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane