statystyki

Jednolite Pliki Kontrolne wyślemy dzięki aplikacji

autor: Mariusz Szulc08.08.2016, 07:23; Aktualizacja: 08.08.2016, 11:25
akcyza podatki

Do tej pory przedsiębiorcy obawiali się, że sami będą musieli budować taką aplikację.źródło: ShutterStock

Resort finansów udostępni narzędzie do przesyłania plików w formacie jednolitego pliku kontrolnego – wynika z komunikatu opublikowanego na stronach MF.

Do tej pory przedsiębiorcy obawiali się, że sami będą musieli budować taką aplikację. Nowe narzędzie MF będzie zgodne z wymogami resortu opisywanymi w specyfikacji. Jest też jednak łyżka dziegciu. Problemy z jednolitym plikiem kontrolnym mogą czekać branże paliwową. Wszystko przez nowe deklaracje podatkowe, które wprowadzone zostały przez rozporządzenie Ministra Finansów z 25 lipca 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 1136).

Do deklaracji VAT-7 dodano w nim kategorię 19 „kwota podatku od wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych, podlegająca wpłacie w terminach, których mowa w art. 103 ust. 5a i 5b ustawy”. Zmiana ma związek z pakietem uszczelniającym handel paliwowy, który wszedł w życie od 1 sierpnia 2016 r. Podatnicy objęci tym pakietem będą składać nowe deklaracje już od sierpnia 2016 r.

To jednak wiążę się też z innym skutkiem. Duzi przedsiębiorcy już od 1 lipca 2016 r. mają obowiązek co miesiąc przesyłać ewidencję VAT w strukturze jednolitego pliku kontrolnego.


Pozostało jeszcze 35% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane