statystyki

Jednolite Pliki Kontrolne wyślemy dzięki aplikacji

autor: Mariusz Szulc08.08.2016, 07:23; Aktualizacja: 08.08.2016, 11:25
akcyza podatki

Do tej pory przedsiębiorcy obawiali się, że sami będą musieli budować taką aplikację.źródło: ShutterStock

Resort finansów udostępni narzędzie do przesyłania plików w formacie jednolitego pliku kontrolnego – wynika z komunikatu opublikowanego na stronach MF.

Do tej pory przedsiębiorcy obawiali się, że sami będą musieli budować taką aplikację. Nowe narzędzie MF będzie zgodne z wymogami resortu opisywanymi w specyfikacji. Jest też jednak łyżka dziegciu. Problemy z jednolitym plikiem kontrolnym mogą czekać branże paliwową. Wszystko przez nowe deklaracje podatkowe, które wprowadzone zostały przez rozporządzenie Ministra Finansów z 25 lipca 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 1136).

Do deklaracji VAT-7 dodano w nim kategorię 19 „kwota podatku od wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych, podlegająca wpłacie w terminach, których mowa w art. 103 ust. 5a i 5b ustawy”. Zmiana ma związek z pakietem uszczelniającym handel paliwowy, który wszedł w życie od 1 sierpnia 2016 r. Podatnicy objęci tym pakietem będą składać nowe deklaracje już od sierpnia 2016 r.

To jednak wiążę się też z innym skutkiem. Duzi przedsiębiorcy już od 1 lipca 2016 r. mają obowiązek co miesiąc przesyłać ewidencję VAT w strukturze jednolitego pliku kontrolnego.


Pozostało 35% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane