statystyki

Będą dwa rejestry biegłych rewidentów

autor: Agnieszka Pokojska13.06.2016, 07:38; Aktualizacja: 30.06.2016, 12:47
Praca, rynek pracy, człowiek, kontrola

O wprowadzenie rozwiązań korzystnych dla emerytowanych biegłych rewidentów, którzy nie wykonują już zawodu, postulowała od dawna Krajowa Izba Bieg- łych Rewidentów.źródło: ShutterStock

Audytor, który przejdzie na emeryturę i przestanie wykonywać zawód, będzie mógł się wpisać do rejestru seniorów – wynika z odpowiedzi wiceministra finansów Wiesława Janczyka na interpelację poselską.

Taki wpis pozwoli uniknąć obowiązku odbywania szkoleń.

Ministerstwo Finansów planuje wprowadzić tę zmianę do nowej ustawy o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym. Obecnie trwają prace nad projektem tych przepisów. Ma on dostosować polskie prawo do zmian w regulacjach unijnych. Ustawa powinna wejść w życie najpóźniej 17 czerwca 2016 r.

Polecany produkt: Rachunkowość 2016 >>

O wprowadzenie rozwiązań korzystnych dla emerytowanych biegłych rewidentów, którzy nie wykonują już zawodu, postulowała od dawna Krajowa Izba Bieg- łych Rewidentów. Obecnie, jeśli chcą oni zachować status biegłego, muszą odbywać obowiązkowe szkolenia. W przeciwnym razie wszczynane jest wobec nich postępowanie dyscyplinarne, które może się zakończyć usunięciem z samorządu biegłych rewidentów.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane