statystyki

Będą dwa rejestry biegłych rewidentów

autor: Agnieszka Pokojska13.06.2016, 07:38; Aktualizacja: 30.06.2016, 12:47
Praca, rynek pracy, człowiek, kontrola

O wprowadzenie rozwiązań korzystnych dla emerytowanych biegłych rewidentów, którzy nie wykonują już zawodu, postulowała od dawna Krajowa Izba Bieg- łych Rewidentów.źródło: ShutterStock

Audytor, który przejdzie na emeryturę i przestanie wykonywać zawód, będzie mógł się wpisać do rejestru seniorów – wynika z odpowiedzi wiceministra finansów Wiesława Janczyka na interpelację poselską.

Taki wpis pozwoli uniknąć obowiązku odbywania szkoleń.

Ministerstwo Finansów planuje wprowadzić tę zmianę do nowej ustawy o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym. Obecnie trwają prace nad projektem tych przepisów. Ma on dostosować polskie prawo do zmian w regulacjach unijnych. Ustawa powinna wejść w życie najpóźniej 17 czerwca 2016 r.

Polecany produkt: Rachunkowość 2016 >>

O wprowadzenie rozwiązań korzystnych dla emerytowanych biegłych rewidentów, którzy nie wykonują już zawodu, postulowała od dawna Krajowa Izba Bieg- łych Rewidentów. Obecnie, jeśli chcą oni zachować status biegłego, muszą odbywać obowiązkowe szkolenia. W przeciwnym razie wszczynane jest wobec nich postępowanie dyscyplinarne, które może się zakończyć usunięciem z samorządu biegłych rewidentów.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane