statystyki

MF nie zlikwiduje urzędów skarbowych

autor: Agnieszka Pokojska06.06.2016, 07:18; Aktualizacja: 06.06.2016, 08:13

Służba Celna nie zostanie zlikwidowana – wyjaśnił na piątkowej konferencji Marian Banaś, wiceminister finansów, szef Służby Celnej i Administracji Podatkowej. Odniósł się tym samym do stanowiska związkowców, którzy zapowiadają protesty w obawie przed zwolnieniami w wyniku planowanego utworzenia od 1 stycznia 2017 r. Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Chodzi o konsolidację izb i urzędów celnych, izb i urzędów skarbowych oraz urzędów kontroli skarbowej. Nowa struktura ma się składać z izb administracji skarbowej, którym podlegać będą urzędy skarbowe (wcześniej była mowa o urzędach administracji skarbowej) i urzędy celno-skarbowe.

– Przekształcamy Służbę Celną w nową formację o nazwie Służba Celno-Skarbowa, która będzie jednym z pionów KAS i zajmie się poważnymi kontrolami – uspakajał wiceminister Banaś. Wyjaśnił, że funkcjonariusze, którzy dziś pracują np. na granicach, w grupach mobilnych, dozorze, zostaną automatycznie przeniesieni do pionu celno-skarbowego. Pozostałym celnikom i pracownikom administracji podatkowej i skarbowej też zostanie złożona oferta. – Nikt nie pozostanie bez pracy – podkreślał wiceminister. Przypominał też, że konsolidację administracji dla zwiększenia efektywności fiskusa w 2015 r. w swoim raporcie rekomendował m.in. Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Dodał, że dzięki tym zmianom i kolejnymi, nad którymi obecnie trwają prace (pakiet paliwowy, zmiany w ustawie o VAT, klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania), wpływy budżetowe z podatków będą większe.


Pozostało 23% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane