Czy wynajem lokum na rzecz firmy, a nie bezpośrednio jej pracownikom, jest zwolniony z VAT? Fiskus twierdzi, że tak. Ale sąd jest zdania, że spółka nie może mieszkać.

Polecany produkt: VAT 2016 >>>

Problem dotyczy art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy o VAT, który zwalnia z podatku najem i dzierżawę nieruchomości o charakterze mieszkalnym na cele mieszkaniowe. Opodatkowany jest natomiast wynajem na cele użytkowe (23 proc. VAT).