statystyki

Polityka przedsiębiorstwa powinna być jawniejsza

autor: Agnieszka Pokojska13.04.2016, 07:32; Aktualizacja: 13.04.2016, 09:07
Po raz pierwszy zmiany będą miały zastosowanie do sprawozdań za rok obrotowy rozpoczynający się w 2017 r.

Po raz pierwszy zmiany będą miały zastosowanie do sprawozdań za rok obrotowy rozpoczynający się w 2017 r.źródło: ShutterStock

Największe podmioty będą ujawniać w sprawozdaniu z działalności także informacje na temat m.in. stosowanej polityki odnośnie do kwestii społecznych, pracowniczych, środowiska naturalnego, poszanowania praw człowieka oraz przeciwdziałania korupcji i łapownictwu. Trzeba będzie też wskazać efekty przyjętych rozwiązań.

Przewiduje to opublikowany właśnie projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości. Zmiany mają na celu wdrożenie do polskich przepisów dyrektywy PE i Rady 2014/95/UE. Kraje unijne mają na to czas do 6 grudnia 2016 r.

Informacje będą ujawniane w sprawozdaniu z działalności w formie oświadczenia na temat informacji niefinansowych (sprawozdawczość w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesuraporty CSR). Nowy obowiązek będzie dotyczyć największych podmiotów, największych jednostek zainteresowania publicznego (JZP) w rozumieniu dyrektywy w sprawie rachunkowości oraz największych grup kapitałowych, w których jednostka dominująca jest JZP.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane