statystyki

Polityka przedsiębiorstwa powinna być jawniejsza

autor: Agnieszka Pokojska13.04.2016, 07:32; Aktualizacja: 13.04.2016, 09:07
Po raz pierwszy zmiany będą miały zastosowanie do sprawozdań za rok obrotowy rozpoczynający się w 2017 r.

Po raz pierwszy zmiany będą miały zastosowanie do sprawozdań za rok obrotowy rozpoczynający się w 2017 r.źródło: ShutterStock

Największe podmioty będą ujawniać w sprawozdaniu z działalności także informacje na temat m.in. stosowanej polityki odnośnie do kwestii społecznych, pracowniczych, środowiska naturalnego, poszanowania praw człowieka oraz przeciwdziałania korupcji i łapownictwu. Trzeba będzie też wskazać efekty przyjętych rozwiązań.

Przewiduje to opublikowany właśnie projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości. Zmiany mają na celu wdrożenie do polskich przepisów dyrektywy PE i Rady 2014/95/UE. Kraje unijne mają na to czas do 6 grudnia 2016 r.

Informacje będą ujawniane w sprawozdaniu z działalności w formie oświadczenia na temat informacji niefinansowych (sprawozdawczość w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesuraporty CSR). Nowy obowiązek będzie dotyczyć największych podmiotów, największych jednostek zainteresowania publicznego (JZP) w rozumieniu dyrektywy w sprawie rachunkowości oraz największych grup kapitałowych, w których jednostka dominująca jest JZP.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane