statystyki

Zwolnieniez podatku także po połączeniu spółek

14.12.2015, 07:54; Aktualizacja: 14.12.2015, 08:58
Zwolnienie z opodatkowania dywidendy wypłacanej przez spółkę zależną spółce dominującej jest uwarunkowane od spełnienia określonych w ustawie CIT przesłanek.

Zwolnienie z opodatkowania dywidendy wypłacanej przez spółkę zależną spółce dominującej jest uwarunkowane od spełnienia określonych w ustawie CIT przesłanek.źródło: ShutterStock

Czy dywidenda wypłacona spółce dominującej przez spółkę zależną, która została wcześniej połączona z innymi spółkami z grupy, może być zwolniona z opodatkowania?

Zwolnienie z opodatkowania dywidendy wypłacanej przez spółkę zależną spółce dominującej jest uwarunkowane od spełnienia określonych w ustawie CIT przesłanek. Jedną z nich jest posiadanie, przez spółkę uzyskującą dochód z dywidend udziałów (akcji) w spółce wypłacającej przez okres minimum dwóch lat z zaangażowaniem kapitałowym nie mniejszym niż 10 proc. Niedotrzymanie tego warunku skutkuje koniecznością opodatkowania tego rodzaju zysku podatkiem według stawki 19 proc. i zapłacenia odsetek.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane