Nowy podatek od hipermarketów uderzy też w rodzime firmy

autor: Małgorzata Kwiatkowska, Patrycja Otto10.11.2015, 08:04; Aktualizacja: 10.11.2015, 09:27
sklep z zabawkami

Handel od kilku już lat walczy ze spadającymi marżami.źródło: ShutterStock

Tak będzie, jeżeli głównym kryterium pozostanie powierzchnia sklepów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • x(2015-11-12 07:38) Zgłoś naruszenie 00

    żeby nie było tak, ze właściciele katolicy do tego pewnie będą dopisywali zera dalsze itp. a chleb i in epodstawowe pozywienie Polaka wzroslo znowu o ...%!

    Odpowiedz
  • boro(2015-11-10 17:58) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo niech tak robią ! Ludzie wyniosą ich za granice kraju ! Jak przestępcy biorą się za ministrowanie to o czym tu mówić i pisać ! Ciemny lud dał się znowu nabrać na Kacze obietnice ! I tak trzymać !

    Odpowiedz
  • polak57(2015-11-10 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    O Matko jeszcze nic nie zmienili a już mojsze boją się o najmojszych, każdy prowadzący działalność płaci TRZY podatki CIT/PIT, VAT i ZUS a sieciówki tylko VAT w okrojonym zakresie, CIT/PIT obchodzą co kilka lat zmieniając nazwę a ZUS-u nie płacą bo zatrudniają przez Agencją Pracy / odpadają także koszty urlopów, zwolnień itd/
    Tak więc czas najwyższy na równe szanse dla wszystkich, no chyba że cwaniury utworzą podmioty z podzielonych powierzchni handlowych !

    Odpowiedz
  • vv(2015-11-10 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    "Reserved, która w ubiegłym roku osiągnęła w Polsce przychody na poziomie 3 mld zł i odprowadziła 94,8 mln zł podatku." w artykule nie wspomniano nic o dochodach spółki, ale skoro przy tak dużych przychodach, płacą niecałe 100 mln zł podatku to wnioskuję, że ich "biznes" jest na granicy opłacalności...

    Odpowiedz
  • Bzdura .(2015-11-10 19:47) Zgłoś naruszenie 01

    Der dziennik gazeta bezprawna.

    Odpowiedz
  • PiS nam bajzel szykuje ....(2015-11-10 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    Niezły bajzel nam PiS szykuje, ich chore pomysły spowodują drastyczny wzrost cen, PiS to szkodnik i notoryczny kłamca, ale niech tak robią to za dwa lata naród im podziękuje i ponownie do władzy może dojdą nie za 8 ale za 80 lat (...)

    Odpowiedz
  • Brian(2015-11-11 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    obawiałbym się, że nałożenie takigeo podatku wyłącznie na kapitał zagraniczny będzie uznany za działania dyskryminacyjne w świetle prawa unijnego i wyjdą nam z tego tylko kary. Bo rynek mamy otwarty, tak my możemy wchodzić na rynki zagraniczne bez ograniczeń i vice versa.

    Odpowiedz
  • as(2015-11-11 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    Nie strasz, nie strasz bo się ...

    Odpowiedz
  • sn(2015-11-10 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    autor art.: Sławomir Krempa09.11.2015, 06:47; Aktualizacja: 09.11.2015, 07:04 i n/w kom.

    Wg info mediów to ten projekt idzie w kierunku bocznym nie tym aby skutecznie zablokować wypompowywanie kasy na raje podatkowe za 1-2 % z CIT 8 19%+19 & dywid. za miast tu w kraju gdzie powstał dochód zapłacić 38 % jak płacą krajowe nasze Spółki , giganci jak banki, hipermarkety, korp. finansowe (OFE) wyprowadzają kasę z CIT- 8 I VAT-7 poprzez karuzelę firm . Powinien być zapis w przepisach podatkowych ,że płaci się podatki w miejscu dochodu dla tego Państwa- skończyłoby się krętactwo (przerzucanie podatków na Cypr, Kajmany, Luksemburg itp). Nowy rządzie czekamy na takie działanie i skuteczne, bez bicia piany, ten projekt nowy to dołoży naszym małym firmom dodatkowy podatek (one i tak ledwo żyją) , a ci bogaci CIT –8 unikać i karuzelę VAT będą dalej prowadzić !!!

    Odpowiedz