statystyki

IS w Katowicach o zaliczeniu odsetek od obligacji do kosztów

05.10.2015, 09:40; Aktualizacja: 20.10.2015, 19:36
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w celu pozyskania środków na finansowanie swojej działalności wyemitowała w styczniu 2014 r. obligacje.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w celu pozyskania środków na finansowanie swojej działalności wyemitowała w styczniu 2014 r. obligacje.źródło: ShutterStock

TEZA: Odsetki płacone przez spółkę z o.o. w związku z emisją obligacji będą stanowić w całości koszty uzyskania przychodów w momencie ich kapitalizacji lub zapłaty.

Nr IBPB-1-2/4510-198/15/AnK

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA DYREKTORA IZBY SKARBOWEJ

z 9 września 2015 r.

PROBLEM

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w celu pozyskania środków na finansowanie swojej działalności wyemitowała w styczniu 2014 r. obligacje. Termin ich wykupu został określony na styczeń 2016 r. Do wykupu obligacji może jednak dojść wcześniej, tj. jeszcze w 2015 roku. Obligacje zostały zakupione przez osobę fizyczną niepowiązaną ze spółką (obligatariusza).

Z kwoty pozyskanej z obligacji znaczna część środków została wniesiona przez spółkę jako wkład pieniężny do spółki komandytowej, w której spółka z o.o. jest wspólnikiem. Pozostałą część przeznaczono na koszty związane z obsługą obligacji.


Pozostało jeszcze 88% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane