statystyki

IS w Katowicach o zaliczeniu odsetek od obligacji do kosztów

05.10.2015, 09:40; Aktualizacja: 20.10.2015, 19:36
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w celu pozyskania środków na finansowanie swojej działalności wyemitowała w styczniu 2014 r. obligacje.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w celu pozyskania środków na finansowanie swojej działalności wyemitowała w styczniu 2014 r. obligacje.źródło: ShutterStock

TEZA: Odsetki płacone przez spółkę z o.o. w związku z emisją obligacji będą stanowić w całości koszty uzyskania przychodów w momencie ich kapitalizacji lub zapłaty.

Nr IBPB-1-2/4510-198/15/AnK

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA DYREKTORA IZBY SKARBOWEJ

z 9 września 2015 r.

PROBLEM

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w celu pozyskania środków na finansowanie swojej działalności wyemitowała w styczniu 2014 r. obligacje. Termin ich wykupu został określony na styczeń 2016 r. Do wykupu obligacji może jednak dojść wcześniej, tj. jeszcze w 2015 roku. Obligacje zostały zakupione przez osobę fizyczną niepowiązaną ze spółką (obligatariusza).

Z kwoty pozyskanej z obligacji znaczna część środków została wniesiona przez spółkę jako wkład pieniężny do spółki komandytowej, w której spółka z o.o. jest wspólnikiem. Pozostałą część przeznaczono na koszty związane z obsługą obligacji.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane