statystyki

Biuro podróży odsprzeda usługi noclegowe oraz bilety lotnicze z obniżoną stawką

autor: Jerzy Kuprianowicz14.09.2015, 07:54; Aktualizacja: 14.09.2015, 10:03

Opłata transakcyjna doliczana przez pośrednika turystycznego do ceny odsprzedaży usługi noclegowej oraz biletów lotniczych jest opodatkowana stawką właściwą dla refakturowanej usługi – potwierdził dyrektor warszawskiej izby.

Z wnioskiem o interpretację zwróciło się biuro podróży, które we własnym imieniu i na własny rachunek kupuje usługi noclegowe oraz bilety lotnicze, a następnie odsprzedaje je na rzecz klientów biura. Odsprzedawane usługi noclegowe są świadczone w hotelach i pensjonatach znajdujących się zarówno na terytorium Polski, jak i poza granicami kraju. Natomiast odsprzedawane bilety lotnicze obejmują trasy krajowe i międzynarodowe.

Pobierana przez biuro podróży cena odsprzedaży tych usług obejmuje koszt ich nabycia oraz narzut w postaci opłaty transakcyjnej za dokonanie rezerwacji. W istocie jest to zarobek biura.

Wątpliwości biura dotyczyły tego, jaką stawkę VAT powinien stosować do odsprzedawanych usług oraz do doliczanej opłaty transakcyjnej.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane