statystyki

Biuro podróży odsprzeda usługi noclegowe oraz bilety lotnicze z obniżoną stawką

autor: Jerzy Kuprianowicz14.09.2015, 07:54; Aktualizacja: 14.09.2015, 10:03

Opłata transakcyjna doliczana przez pośrednika turystycznego do ceny odsprzedaży usługi noclegowej oraz biletów lotniczych jest opodatkowana stawką właściwą dla refakturowanej usługi – potwierdził dyrektor warszawskiej izby.

Z wnioskiem o interpretację zwróciło się biuro podróży, które we własnym imieniu i na własny rachunek kupuje usługi noclegowe oraz bilety lotnicze, a następnie odsprzedaje je na rzecz klientów biura. Odsprzedawane usługi noclegowe są świadczone w hotelach i pensjonatach znajdujących się zarówno na terytorium Polski, jak i poza granicami kraju. Natomiast odsprzedawane bilety lotnicze obejmują trasy krajowe i międzynarodowe.

Pobierana przez biuro podróży cena odsprzedaży tych usług obejmuje koszt ich nabycia oraz narzut w postaci opłaty transakcyjnej za dokonanie rezerwacji. W istocie jest to zarobek biura.

Wątpliwości biura dotyczyły tego, jaką stawkę VAT powinien stosować do odsprzedawanych usług oraz do doliczanej opłaty transakcyjnej.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane