statystyki

E-podatki coraz popularniejsze. Będą nowe rozwiązania

autor: Łukasz Zalewski29.06.2015, 07:50; Aktualizacja: 29.06.2015, 08:21

Rosnąca popularność internetowych rozliczeń z fiskusem to efekt corocznych uproszczeń dla podatników. W tym roku zostaną wdrożone kolejne rozwiązania, w ramach systemu e-Podatki.

Na efekty uproszczeń w e-Podatkach nie trzeba było długo czekać. Swoje PIT-y przez internet złożyła w tym roku rekordowa liczba podatników – ponad 7 milionów (w 2014 r. – nieco ponad 5 mln). Z kolei ponad 100 tys. osób skorzystało ze wstępnie wypełnionych zeznań przez fiskusa, mimo że dotyczyło ono tylko jednego formularza (PIT-37), a podatnicy mogli korzystać z tej nowej usługi jedynie przez 1,5 miesiąca (została udostępniona w połowie marca). Obecnie mogą z niej dalej korzystać i składać korekty. Rozwiązanie to było jedną z usług uruchomionych w ramach Portalu Podatkowego. Jego wykonanie i wdrożenie jest z kolei częścią programu e-Podatki, którego głównym ekspertem i generalnym wykonawcą, wybranym w drodze przetargu, jest firma Sygnity.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane