statystyki

E-podatki coraz popularniejsze. Będą nowe rozwiązania

autor: Łukasz Zalewski29.06.2015, 07:50; Aktualizacja: 29.06.2015, 08:21

Rosnąca popularność internetowych rozliczeń z fiskusem to efekt corocznych uproszczeń dla podatników. W tym roku zostaną wdrożone kolejne rozwiązania, w ramach systemu e-Podatki.

Na efekty uproszczeń w e-Podatkach nie trzeba było długo czekać. Swoje PIT-y przez internet złożyła w tym roku rekordowa liczba podatników – ponad 7 milionów (w 2014 r. – nieco ponad 5 mln). Z kolei ponad 100 tys. osób skorzystało ze wstępnie wypełnionych zeznań przez fiskusa, mimo że dotyczyło ono tylko jednego formularza (PIT-37), a podatnicy mogli korzystać z tej nowej usługi jedynie przez 1,5 miesiąca (została udostępniona w połowie marca). Obecnie mogą z niej dalej korzystać i składać korekty. Rozwiązanie to było jedną z usług uruchomionych w ramach Portalu Podatkowego. Jego wykonanie i wdrożenie jest z kolei częścią programu e-Podatki, którego głównym ekspertem i generalnym wykonawcą, wybranym w drodze przetargu, jest firma Sygnity.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane