Zapraszamy na praktyczne webinarium „Zmiany w rozliczeniach PIT 2023” z gwarantowanym imiennym certyfikatem, które odbędzie się 22 maja 2023 roku. Polecamy!

„Zmiany w rozliczeniach PIT 2023” + certyfikat gwarantowany

Zmiany, jakie w 2022 r. wprowadzono Nowym/Polskim Ładem, mają istotny wpływ na opodatkowanie osób fizycznych. Część przepisów dotyczyła rozliczeń za 2022 r., natomiast niektóre z nich weszły w życie 1 stycznia 2023 r. i odnoszą się do rozliczeń właśnie za ten rok. Biorąc pod uwagę ilość i zawiłość zmian, szczególnie istotne jest dobre poznanie obowiązujących zasad oraz przygotowanie do zamknięcia roku 2023 pod kątem podatkowym.

Uczestnicy webinarium:

 • zaktualizują swoją wiedzę na temat regulacji ustawy o PIT obowiązujących w roku 2023;
 • zapoznają się z nowymi zasadami, jakimi trzeba się kierować w związku z likwidacją niektórych rozwiązań ustawowych;
 • dowiedzą się o kluczowych kwestiach podatkowych w PIT, o których trzeba pamiętać przy rozliczeniu rocznym.

Program webinarium:

 • PIT-2 – nowe zasady (w tym obowiązek ponownego złożenia, zmiana dla osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych członków zarządu/ wniosek o niepobieranie zaliczek)
 • Nowe zasady składania oświadczeń płatnikom podatku dochodowego (w jakiej formie oraz w jakich okolicznościach płatnik zobowiązany będzie do składania oświadczeń)
 • Nowe zasady uwzględniania kwoty wolnej od podatku (zwiększenie ilości podmiotów, którym podatnik będzie mógł złożyć oświadczenie o stosowaniu pomniejszonego podatku)
 • Modyfikacja ulgi na zabytki (zmiany o charakterze podmiotowym oraz przedmiotowym)
 • Likwidacja obowiązku złożenia informacji PIT/WZ (ulga za złe długi)
 • Brak opodatkowania najmu prywatnego na zasadach ogólnych (wprowadzenie jedynej dostępnej formy opodatkowania oraz jej stawki)
 • Brak amortyzowania lokali mieszkalnych (dodatkowe wyłączenia oraz sposób ich dokumentowania)
 • Odpowiedzi na pytania uczestników webinarium

Niezbędne informacje:

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII

Zmiany w rozliczeniach PIT 2023 + certyfikat gwarantowany

Termin: 22 maja 2023, w godz. 11:00-12:00

Ostatnie 10 minut naszego spotkania przeznaczymy na Państwa pytania.

Prowadzący: Mirosław Siwiński

Doradca podatkowy oraz radca prawny z bogatym doświadczeniem w obsłudze postępowań i wydawaniu opinii. Partner w Advicero Nexia. Posiada prawie 20 lat doświadczenia zawodowego. Specjalizuje się szczególnie w zagadnieniach dotyczących podatku od towarów i usług, podatku akcyzowego, podatków dochodowych czy przeprowadzaniu analizy podatkowej. Ma również doświadczenie w zagadnieniach z pogranicza prawa cywilnego i podatkowego oraz postępowaniach przed organami podatkowymi, sądami administracyjnymi, a także Trybunałem Sprawiedliwości UE. Zajmuje się również sporządzaniem opinii i pism procesowych z zakresu prawa administracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotacji oświatowych i transportu drogowego. Ma rozległe doświadczenie procesowe w sprawach ubezpieczeń społecznych, cywilnych i prawa pracy. Jest autorem i współautorem publikacji książkowych o tematyce podatkowej, w szczególności „Komentarza do podatku od towarów i usług” oraz „Komentarza do podatku akcyzowego” oraz licznych cyklicznych publikacji w prasie codziennej, branżowej oraz na portalach internetowych. Specjalizuje się w komentarzach oraz prelekcjach w zakresie podatku VAT, podatku akcyzowego, analizy podatkowej oraz postępowań podatkowych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doradza w języku polskim i angielskim.

Korzyści dla uczestników webinarium:

 • Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowy PREZENT! Weź udział w webinarium i otrzymaj 30-dniowy dostęp do wydania cyfrowego Dziennika Gazety Prawnej!
 • Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
 • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.
 • Po webinarium uczestnicy otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
 • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikaty oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
 • Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >> 


Retransmisje webinariów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Tobie, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, lecz także 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 22 maja 2023 r. o godz. 11.00 i zakończy się o godz. 12.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, www.infor.pl