Dyrektor departamentu podatków dochodowych w Ministerstwie Finansów Jarosław Szatański przekazał informację, że przedłużone zostaną terminy na złożenie zeznań rocznych CIT-8 oraz sprawozdań finansowych za 2022 r. – podała Konfederacja Lewiatan na swojej stronie internetowej.

Informacja pojawiła się po spotkaniu Rady Podatkowa Konfederacji Lewiatan z przedstawicielami resortu finansów w tym z wiceministrem Arturem Soboniem, które odbyło wie 27 stycznia 2023 r. Z opublikowanej notatki wynika, że analizowana jest także możliwość odroczenia terminów sprawozdawczych w zakresie cen transferowych i raportowania o spółkach nieruchomościowych.

Z naszych źródeł wynika, że resort rozważa wydłużenie terminu do sporządzenia sprawozdań finansowych i do złożenia CIT-8 i CIT-8AB do końca czerwca 2023 r. Decyzja ma zapaść w najbliższych tygodniach.

Przypomnijmy, że terminy te były przedłużane również rok temu. Do końca czerwca 2022 r. można było sporządzić sprawozdania finansowe za 2021 r. (z pewnymi wyjątkami) jak i złożyć deklaracje złożenia CIT-8 i CIT-8AB . Również wpłaty należnego CIT można było dokonać do 30 czerwca 2022 r. Niewykluczone, że będzie tak i w tym roku.