Dziennikarka została nominowana za wnikliwość, odpowiedzialność i merytoryczność, z jaką recenzuje zmiany w prawie podatkowym. Jej rzeczowe publikacje poświęcone Polskiemu Ładowi przekonały resort finansów do wprowadzenia szeregu zmian w przepisach, co w przypadku wielu przedsiębiorców i firm zdecydowało o opłacalności dalszego prowadzenia działalności gospodarczej. Praca działu podatkowego "DGP", którym kieruje, to przykład, że dziennikarstwo może być służbą publiczną.

Tegoroczni nominowani to również:

  • Marek Chądzyński (300Gospodarka) – za świeże spojrzenie na powszechnie dostępne wskaźniki makroekonomiczne i samodzielne wyciąganie z nich wniosków oraz za atrakcyjne prezentowanie tematów ekonomicznych bez uciekania się do clickbaitowych chwytów. Zagląda nie tylko do licznych szufladek w budżecie państwa, ale też do skrytek poza nim, w których rząd ukrywa deficyt i długi. Był dziennikarzem "Parkietu", PAP i przez wiele lat "Dziennika Gazety Prawnej". Od sierpnia jest redaktorem naczelnym serwisu informacyjnego 300Gospodarka.
  • Mikołaj Kunica (Business Insider Polska) – za zbudowanie mocnego zespołu, który wyznacza trendy w informowaniu o gospodarce, ekonomii, finansach i rynkach. Business Insider pod jego kierownictwem stał się dla polskiej klasy średniej najważniejszym serwisem biznesowym dzięki temu, że informuje o sprawach najistotniejszych konkretnie i przejrzyście. Każdy tak chce, ale niewielu potrafi. Kunica jest szefem BI od trzech lat. Wcześniej kierował redakcją Money.pl, był też reporterem TVN.
Reklama

Grand Press Economy to nagroda za dziennikarski profesjonalizm, rzetelną i obiektywną prezentację tematów ekonomicznych, wysoką jakość publikowanych materiałów. Nominowanych wskazuje redakcja „Press” po konsultacji z gronem dziennikarzy, redaktorów i fachowców zajmujących się ekonomią, gospodarką i finansami.

Zwycięzcę, którego wyłoni redakcja „Press”, poznamy 13 grudnia na gali finałowej Grand Press 2022 w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Laureat otrzyma czek na 10 tys. zł. Partnerem nagrody jest BNP Paribas Bank Polska.

Organizatorami konkursu są:

  • magazyn „Press” i Fundacja Grand Press
  • Mecenas konkursu Grand Press: Powered by Sebastian Kulczyk
  • Partnerzy konkursu Grand Press: Grupa Lux Med, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Grupa Żywiec, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców Repropol, Grupa KRUK
  • Partner nagrody Grand Press Economy i Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego: BNP Paribas Bank Polska
  • Partner nagrody Grand Press Digital: Meta
  • Partner nagrody Książka Reporterska Roku: Miasto Sopot
  • Partner Nagrody Czytelników: Nexto
  • Partnerzy gali: British American Tobacco, Piloci Studio, Studio Cocosound, F25 Production House, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin